Ανάλυση Πάφος FC-Ομόνοια

Η Πάφος FC για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας κέρδισε μέσα στο «Στέλιος Κυριακίδης» την Ομόνοια με 3-0.

Η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ έδωσε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις, στα νικηφόρα αποτελέσματα και συνεχίζει να… απολαμβάνει αήττητη τη μοναξιά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ήταν η 6η νίκη στο φετινό πρωτάθλημα αυτή για την Πάφος FC που την φέρνει στην 1η θέση με 20 βαθμούς.

Από το ξεκίνημα η Πάφος FC μπήκε προσπαθώντας να έχει τον έλεγχο του αγώνα, να πιάσει τον ρυθμό της, μην αφήνοντας και πολλούς διαδρόμους στην Ομόνοια για να γίνει απειλητική.

Στο 26ο λεπτό η Πάφος FC κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κοντινή προβολή του Σεμέδο μετά από σέντρα του Ζάιρο.

Αν και ο Ζάιρο έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 33ο λεπτό, η Πάφος FC δεν… πτοήθηκε, συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και μέσα σε πέντε λεπτά στο β΄ ημίχρονο «σκότωσε» το παιχνίδι.

Στο 59ο λεπτό ο Βαλακάρι με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και ο Σεμέδο στο 64΄ έκαναν το 3-0.

Οι αλλαγές στη συνέχεια από πλευράς Ομόνοιας δεν… διαφοροποίησαν κάτι για τους «τριφυλλοφόρους», ενώ από την άλλη η Πάφος FC διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμα μέχρι τέλους.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+3΄ Τέλος αγώνα

90΄ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

88΄ Αλλαγή για Πάφος FC. Μέσα Ναμέ έξω Βαλακάρι.

83΄ Αλλαγή για Ομόνοια. Μέσα Κίτσος έξω Μπρούνο Φελίπε.

78΄ Σουτ Μπέζους έξω η μπάλα.

69΄ Τρεις αλλαγές για Ομόνοια. Μέσα Κακουλής, Μπεζούς, Μάταβζ, έξω Λοΐζου, Παπουλής, Καρίμ.

68΄ Σουτ Σεμέδο μπλοκάρει ο Ουζόχο.

64΄ ΓΚΟΛ: Ο Μπεσάρτ έδωσε στον Σεμέδο, ο οποίος με δυνατό σουτ κάνει το 3-0.

61΄ Σουτ Λοΐζου σε κόρνερ ο Άντος.

59΄ ΓΚΟΛ: Εύστοχο κτύπημα πέναλτι Βαλακάρι και 2-0.

58΄ Πέναλτι κερδίζει η Πάφος FC, μετά από ανατροπή του Ζουνίνιο από τον Μάθιους.

57΄ Σουτ Παπουλή κοντράρει η μπάλα, προσπαθεί για κεφάλι ο Μπρούνο Φελίπε, κάνει επιθετικό φάουλ.

Πάφος FC-Ομόνοια: ΤΟΣΑ εισιτήρια... ΚΟΠΗΚΑΝ

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

45+3΄ Τέλος ημιχρόνου.

45΄ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

45΄ Κιτρινη κάρτα στον Μάριο Νικολάου για διαμαρτυρίες.

43΄ Πλασέ Παπουλή σε κόρνερ ο Άντος.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Ζάιρο, έφυγε με φορείο και σε... ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ

38΄ Κεφαλιά του Λανγκ έξω η μπάλα.

33΄ Αναγκαστική αλλαγή για Πάφος FC. Μέσα Μπεσάρτ Αμπντουραχίμι έξω Ζάιρο.

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Ζάιρο... ΣΕΡΒΙΡΕ και ο Σεμέδο άνοιξε το σκορ (ΒΙΝΤΕΟ)

31΄ Τραυματισμός Ζάιρο και ζητά αλλαγή.

28΄ Σουτ Ζάιρο έξω η μπάλα.

26΄ ΓΚΟΛ: Ο Ζάιρο σεντράρει και ο Σεμέδο με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ.

20΄ Σουτ Μπρούνο Φελίπε μαζεύει ο Άντος.

15΄ Πλασέ Κβίντα μαζεύει ο Ουζόχο.

14΄ Πλασέ Ζάιρο, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ.

Δεν το... ΕΧΑΝΑΝ με τίποτα!

13΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Τάνκοβιτς άουτ η μπάλα.

10΄ Μακρινή μπαλιά προς τον Ζάιρο, μαζεύει ο Ουζόχο.

Σουτ Παπουλή κοντράρει η μπάλα, νέο σουτ από Λοΐζου στα σώματα παικτών της Πάφος FC και απομακρύνεται...

Πάφος FC-Ομόνοια: ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ σκορ με την είσοδο των φιλάθλων στις κερκίδες (ΒΙΝΤΕΟ)

Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Φελίπε.

Μακρινή μπαλιά στον Ζάιρο, πέφτει εντός μεγάλης περιοχής μπροστά από τον Γιούστε, δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι ο ρεφ.

Έναρξη αγώνα.

ΑΓΚΑΛΙΑ και ΧΑΜΟΓΕΛΟ από τους δύο... ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Πάφος FC-Ομόνοια: Το... ΩΡΑΙΟ ΦΥΛΟ στις κερκίδες του «Στέλιος Κυριακίδης» (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Κάποτε ΜΑΖΙ, τώρα ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ...

Η αρχική ενδεκάδα του Μπεργκ απέναντι στην Ομόνοια

Η αρχική ενδεκάδα Νικολάου κόντρα στην Πάφος FC

Πάφος FC-Ομόνοια: Πως έχει ο καιρός στο «Στέλιος Κυριακίδης» μιάμιση ώρα περίπου πριν την έναρξη του αγώνα

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ από την άφιξη της αποστολής της Ομόνοιας στο «Στέλιος Κυριακίδης»

Live Αγώνα

Με την αναμέτρηση Πάφος FC-Ομόνοια που ξεκινάει η ώρα 18:00 στο «Στέλιος Κυριακίδης» συνεχίζεται η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Πάφος FC: Αντός, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς

Στον πάγκο: Οιέρ, Παλάσιος, Χαραμπάζε, Χότσκο, Αλ Γκαντιουί, Δημητρίου, Μπεσάρτ,  Χέστατ, Μιχαήλ, Ναμέ, Ζοάο Πέδρο.

Ομόνοια: Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Μπρούνο, Κασάμα, Λοϊζου, Παπουλής, Λέτσιακς, Καρίμ, Λανγκ, Χάμπος.

Στον πάγκο: Παναγή, Μπάρκερ, Κίτσος, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μίλετιτς, Σάββα, Κακουλλής, Κυριακίδης, Χούπερ, Μπεζούς.

Διαιτητής: Colombo Andrea

Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος

4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος