MENU

Themasports.com

Στις 10/10 η τελετή βράβευσης του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής

Διπλή βράβευση θα έχουμε στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λευκωσίας «Λάκης Ψημολοφίτης» την ερχόμενη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου, με την Οργανωτική Επιτροπή του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας, να απονέμει τα έπαθλα στους πρωταθλητές της φετινής χρονιάς, καθώς και σε εκείνους του 2020, οι οποίοι λόγω πανδημίας δεν έχουν βραβευτεί, ενώ η πανδημία δεν επέτρεψε και τη διεξαγωγή πρωταθλήματος το 2021.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η εκδήλωση έχει τεθεί υπό την αιγίδα του έντιμου δημάρχου Λατσιών Χρίστου Πιτταρά, ενώ είναι αφιερωμένη στη μνήμη του τέως πρωταθλητή της σκοποβολής και αθλητικού παράγοντα, αείμνηστου Μάικ Τύμβιου, στη μνήμη του οποίου ήταν και το πρωτάθλημα του 2020.

Για κάθε πρωταθληματική περίοδο θα βραβευτούν οι πέντε πρώτες ομάδες των Κυνηγετικών Συλλόγων της επαρχίας Λευκωσίας, οι έξι πρώτοι κυνηγοί Α’ κατηγορίας, οι έξι πρώτοι κυνηγοί Β’ κατηγορίας, οι τεις πρώτοι βετεράνοι κυνηγοί, οι τρεις πρώτοι έφηβοι, οι τρεις πρώτοι σκοπευτές Α’ κατηγορίας , οι τρεις πρώτοι σκοπευτές Β’ κατηγορίας και οι τρεις πρώτοι βετεράνοι σκοπευτές. Θα τιμηθεί επίσης και η νεάνιδα σκοπεύτρια Μαρία Σαββίδου, η οποία έκανε τα πρώτα της βήματα στη σκοποβολή στους αγώνες του Επαρχιακού Πρωταθλήματος.

Για τις επιτυχίες τους στα πρωταθλήματα του 2020 και του 2022 θα βραβευτούν οι ακόλουθοι αθλητές και ομάδες

ΟΜΑΔΙΚΑ 2020
1. Κυνηγετικός Σύλλογος “Πολύκαττος” Αγίας Μαρίνας
2. Κυνηγετικός Σύλλογος “Σπίθα” Λατσιών
3. Κυνηγετικός Σύλλογος “Φτέλια” Γερίου
4. Κυνηγετική Ένωση Λυθροδόντα
5. Κυνηγετικός Σύλλογος “Φραγκολίνα” Καϊμακλίου

ΟΜΑΔΙΚΑ 2022
1. Κυνηγετικός Σύλλογος “Αετός” Πλατανιστάσας
2. Κυνηγετικός Σύλλογος “Φραγκολίνα” Καϊμακλίου
3. Κυνηγετικός Σύλλογος “Φραγκολίνα FAIR”
4. Κυνηγετικός Σύλλογος Αγίου Επιφανίου
5. Κυνηγετικός Σύλλογος “Αετός” Εργατών

ΚΥΝΗΓΟΙ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2020
1. Γιάννης Κωνσταντινίδης Πολύκαττος
2. Ανδρέας Καράζινος Πολύκαττος
3. Άθως Βοσκαρίδης Σπίθα Λατσιών
4. Γιώργος Ιωάννου Κ.Ε. Λυθροδόντα
5. Χρίστος Παρασκευαϊδης Σπίθα Λατσιών
6. Ανδρέας Δημητρίου Φραγκολίνα

ΚΥΝΗΓΟΙ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022
1. Χρίστος Παρασκευαϊδης Αετός Πλατανιστάσας
2. Γιάννης Κωνσταντινίδης Πολύκαττος
3. Άθως Βοσκαρίδης Σπίθα Λατσιών
4. Σάββας Κοτσώνης Αετός Πλατανιστάσας
5. Άκης Στεφανίδης Φραγκολίνα
6. Κύπρος Χριστοφίδης Αετός Πλατανιστάσας

ΚΥΝΗΓΟΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2020
1. Πανίκος Κυριάκου Φραγκολίνα
2. Μαρίνος Κεφάλας Κ.Ε. Λυθροδόντα
3. Ανδρέας Κοκκαλής Κ.Ε. Λυθροδόντα
4. Χριστόφορος Πετρίδης Φτέλια ROC
5. Παναγιώτης Νεοφύτου Πολύκαττος
6. Ραφαήλ Χιστοδούλου Φτέλια Γερίου

ΚΥΝΗΓΟΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑΣ 2022
1. Σωκτράτης Νικολάου Λάουρα Κλήρου
2. Γιαννάκης Σταύρου Άγιος Επιφάνιος
3. Επιφάνιος Στυλιανού Αετός Πλατανιστάσας
4. Ανδρέας Θεοχαρίδης Αετός Εργατών
5. Κυριάκος Σάββα Άγιος Επιφάνιος
6. Ιάκωβος Θεοφίλου Αετός Εργατών

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ 2020
1. Θανάσης Κωνσταντίνου Πολύκαττος
2. Μιχάλης Παπανικολάου ----------
3. Σπύρος Ανδρέου Κ.Ε. Λευκωσίας

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ 2022
1. Μιχάλης Παπανικολάου ---------
2. Άγγελος Λοΐζου Φτέλια Γερίου
3. Ηλίας Χαραλάμπους Πλουμί Κοκκινοτριμιθιάς

ΕΦΗΒΟΙ 2020
1. Ανδρέας Λάμπρου Ταμασός
2. Ανδρέας Καττίδης Αετός Αναλιόντα

ΕΦΗΒΟΙ 2022
1. Ανδρέας Λάμπρου Ταμασός
2. Λάμπρος Λάμπρου Ταμασός

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2020

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022
1. Μιχάλης Μαυρής ΣΚΟΛΕΥ
2. Παύλος Ροδοσθένους ΣΚΟΚΕΡ
3. Μάριος Καταπατάκης Σπίθα Λατσιών

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2020
1. Σπύρος Σαββίδης ΣΚΟΛΕΥ
2. Γιώργος Κυριάκους ΣΚΟΛΕΥ

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022
1. Γιώργος Κυριάκου ΣΚΟΛΕΥ

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ 2020
1. Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ 2022
1. Σάββας Σταυρινός ΣΚΟΛΕΥ

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΠΑΦΟΣ

13

31

ΑΠΟΕΛ

13

30

ΑΡΗΣ

13

29

ΑΕΚ

13

28

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

12

19

ΟΜΟΝΟΙΑ

13

19

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

13

17

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

13

16

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

13

15

ΑΕΛ

12

14

ΔΟΞΑ

13

11

ΕΝΠ

13

11

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

13

7

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13

7

TAGS

X