Ακόμα μια pole position πανηγύρισε ο Σαρλ Λεκλέρ, που δήλωσε ικανοποιημένος με το σημερινό αποτέλεσμα στις κατατακτήριες στην πίστα της Σιγκαπούρης.

Ο Σαρλ Λεκλέρ για ακόμα μια φορά στη φετινή σεζόν, ήταν ο ταχύτερος οδηγός στις κατατακτήριες δοκιμές του Grand Prix της Σιγκαπούρης και με χρόνο 1:49.412 που έκανε στην προτελευταία του προσπάθεια, κατέκτησε ακόμα μια pole position στην καριέρα του.

Αμέσως μετά, ο Μονεγάσκος πιλότος της Ferrari αναφέρθηκε στην δυσκολία που είχε η πίστα, κυρίως σε σημεία που ήταν ακόμα βρεγμένη, στις επιλογές που έκανε η ομάδα σε όλοι τη διάρκεια των δοκιμών και τόνισε πως αν δεν γίνουν λάθη, θα καταφέρουν να πάρουν τη νίκη στο Grand Prix.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Ήταν ένας ξεχωριστός γύρος. Σε όλες τις κατατακτήριες δοκιμές στα σιρκουί πόλης κινούμαστε πραγματικά στο όριο. Πόσο μάλλον όταν το οδόστρωμα είναι ακόμα σχετικά νωπό, με σημεία που είναι α