Τον πρώτο τίτλο της χρονιάς πήρε η φουτσαλική Ομόνοια κόντρα στον ΑΠΟΕΛ με 5-8.

Αρκετά καλό το ξεκίνημα με τις δύο ομάδες, με τον ΑΠΟΕΛ να είναι σαφώς πιο απειλητικός. Η πίεση του ΑΠΟΕΛ από τα δεξιά δυσκόλεψε την Ομόνοια, η οποία προσπαθούσε με μακρινές μπαλιές να βγει μπροστά.

Στο 3ο λεπτό ο Σέσαρ με στέλνει την μπάλα στον Μαντέλλι με μία όμορφη ασίστ και αυτός κάνει το 1-0.  Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο Σίτσο κάνει το 2-0 για την Ομόνοια. Στο 5ο λεπτό ο Περικλέους μειώνει σε 1-2 για τον ΑΠΟΕΛ. Στο 8ο λεπτό ο Ιακώβου φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Στο 10ο λεπτό ο Ελ Κέμπε δίνει ξανά το προβάδισμα στην Ομόνοια. Δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η τύχη ευνόησε τον ΑΠΟΕΛ και ισοφάρισε σε 3-3. Ωστόσο λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Κουλουμπρής έβαλε το πρώτο του γκολ με την Ομόνοια και πήρε την Ομόνοια με αβαντάζ στα αποδυτήρια.

Δυσάρεστο το ξεκίνημα για τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ, ο διαιτητής απέβαλε τον Ρεσάλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ. Στο 30ο λεπτό ο Κουλουμπρής με γκολ δίνει κάνει ξανά το +2 στα τέρματα για την Ομόνοια, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ελ Κέμπε έκανε το 3-6. Στο 33ο λεπτό ο Περικλέους μείωσε σε 4-6 για τον ΑΠΟΕΛ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Τσίτσος κάνει το 4-7 για την Ομόνοια. Στο τελευταίο λεπτό η Ομόνοια εκτελεί δεκάμετρο πέναλτι με τον Μαντέλλι που κάνει το 5-8.

LIVE η αναμέτρηση:

39' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια από τον Μαντέλλι.

39' Δεκάμετρο πέναλτι για την Ομόνοια. Στην εκτέλεση ο Μαντέλλι.

38' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Κόκκινο.

37' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Τσίτσο.

33' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Περικλέους.

32' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Ελ Κέμπε.

30' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Κουλουμπρή. Οι πράσινοι προηγούνται ξανά με 2 τέρματα.

23' Δεύτερη κίτρινη στον Ρεσάλα. Κόκκινη στον φουτσαλιστή του ΑΠΟΕΛ.

21' 'Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

20' Τέλος ημιχρόνου.

19' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια που παίρνει ξανά το προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κουλουμπρή.

18' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ που ισοφαρίζει λίγο πριν το ημίχρονο με τον Ομήρου.

17' Κίτρινη κάρτα και στον Μαντέλλι.

17' Κίτρινη κάρτα στον Ρεσάλα.

10' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Τάχχα Ελ Κέμπε.

8' Time out από τον Μηλωνά.

8' Κίτρινη κάρτα στον Ομήρου.

8' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ που ισοφαρίζει σε 2-2. Ο Ιακώβου φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

5' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Περικλέους που μειώνει το σκορ σε 1-2.

4' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Τσίτσο.

3' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Μαντέλλι από πάσα του Σέζαρ.

4' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

3' Υπενθυμίζεται πως η κάθε ομάδα δικαιόυται από ένα διάλειμμα του ενός λεπτού σε κάθε ημίχρονο.