Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 για τον Απόλλωνα κόντρα στη Βαντούζ στην πρεμιέρα των ομίλων του Κόνφερενς.

Αρκετά έως πολύ ήσυχο ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στην Βαντούζ και τον Απόλλωνα. Μέχρι το 20ο λεπτό, υπήρχε κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες, χωρίς να δημιουργήσουν κάποια καλή ευκαιρία.

Στο 21ο λεπτό ο Απόλλωνας δημιούργησε τις προϋποθέσεις για μια καλή ευκαιρία, από πάσα του Σαχάρ στον Χέντι, όμως ο τελευταίος δεν την αξιοποίησε και σούταρε την μπάλα αρκετά πιο ψηλά από την εστία του τερματοφύλακα της Βαντούζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Καταλά μπήκε σαφώς καλύτερα στο γήπεδο, προσπαθώντας να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Παρά τα διάφορα σουτ που έκαναν οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα, δεν υπήρξαν ιδιαίτερα απειλητικοί κατά την διάρκεια του αγώνα.

Σε γενικές γραμμές αυτό που έλειπε από τον Απόλλωνα ήταν η δημιουργία προϋποθέσεων και γενικότερα η δημιουργικότητα. Κάτι που εν τέλει στοίχησε στην ομάδα, αφού θα μπορούσε με σχετική ευκαιρία να πάρει τους τρεις πρώτους πόντους.

Ωστόσο, οι δύο ομάδες μοιράζονται από έναν πόντο.

LIVE η αναμέτρηση:

90+5' Τέλος αγώνα

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Δοκιμάζει ο Ογκεντά, χωρίς στοχο

87' Αλλαγή από την Βαντούζ. Χάσλερ εκτός, Πέπσι στην θέση του

86' Τελευταία αλλαγή από τον Καταλά, μέσα ο Ζράντι, έξω ο Χέντι

85' Κίτρινη κάρτα στον Μπα και φάυολ για την Βαντούζ σε καλό σημείο

83' Κίτρινη κάρτα στον Χατζί

76' Διπλή αλλαγή και από την Βαντούζ

72' Τέταρτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Παναγιώτου αντί του Καμπράλ

65' Πολύ κοντά στο γκολ ο Απόλλωνας με τον Ογκεντά, οι αντίπαλοι δύσκολα διώχνουν σε κόρνερ

64' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα, μέσα οι Ελ Χατζί Μπα και Γιόστεν στη θέση των Σαχάρ και Πίττα

59' Αλλαγή για την Βατζούζ. Μέσα ο Χάτζι στη θέση του Τζίτσεκ

52' Προσπαθεί με σουτ ο Χέντι, όμως οι της Βαντούζ διώχνουν σε κόρνερ

48' Κίτρινη κάρτα στον Σάσερε για κτύπημα στον Ρομπέρζ στο πρόσωπο

46' Αλλαγή και για την Βαντούζ, έξω ο Σούτερ, μέσα ο Σάσερε

46' Αλαλγή για τον Απόλλωνα, Μέσα ο Ογκεντά, έξω ο Σπόλιαριτς

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

45+2' Τέλος ημιχρόνου

31' Προϋποθέσεις ψάχνει να δημιουργήσει ο Απόλλων με τον Χέντι να πασάρει στον Πίττα και τον αμυντικό της Βαντούζ να διώχνει

28' Κίτρινη κάρτα στον Σούτερ

21' Πρώτη καλή στιγμή στον Απόλλωνα με τον Χέντι, η μπάλα πέρασε αρκετά πιο πάνω από την εστία. Ο Σαχάρ έστειλε την μπάλα στον Χέντι και αυτός βρήκε τον χώρο και σούταρε

19' Φάουλ που κάνει ποδοσφαιριστής της Βαντούζ στον Σπόλιαριτς, όμως ο διαιτητής δεν δίνει κάτι

13' Πρώτο κόρνερ για Απόλλωνα, που δεν οδήγησε σε κάποιο αποτέλεσμα

10' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα