Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα έκανε η ομάδα της Σαλαμίνας, η οποία επικράτησε της Καρμιώτισσας με 1-2.

Χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο μέχρι και το 20 λεπτό. Στο 29ο λεπτό, ο Κλίμοβιτς με ένα εξαιρετικό γκολ, έδωσε το προβάδισμα για τη Σαλαμίνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές της Καρμιώτισσας μπήκαν στο γήπεδο θέλοντας να σκοράρουν. Κάτι που έκανε ο Ντούρις με κεφαλιά, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο μισό. Ωστόσο, η ομάδα της Σαλαμίνας δεν αρκέστηκε στην ισοφάριση, αφού οι ποδοσφαιριστής του Πουρσαϊτίδη πίεζε για το γκολ. Στο 81ο λεπτό, ο Μιγκελίτο έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Σαλαμίνα, αλλά και τους πρώτους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Σε γενικές γραμμές, και οι δύο ομάδες φάνηκαν απροετοίμαστες, με την Σαλαμίνα να δείχνει σαφώς καλύτερη.

LIVE η περιγραφή της αναμέτρησης:

90+4' Τέλος αγώνα

90' Τέσσερα τα λεπτά της καθυστέρησης

86' Τεράσια ευκαιρία για ισοφάριση, έχασε ο Ντούμπια

85' Μέσα Οικονομίδης, έξω ο Ελ Αλούχι

85' Τεράστια ευκαιρία για τη Σαλαμίνα με τον Καρλίτος, όμως ο Κνόμπλοχ στέλνει σε κόρνερ

83' Μέσα ο Ζελάγια, έξω ο Χουσμπάουερ

81' ΓΚΟΛ για την Σαλαμίνα με τον Μιγκελίτο, που παίρνει και πάλι το προβάδισμα

77' Αναγκαστκή αλλαγή για την Σαλαμίνα, έξω ο Καλογήρου, μέσα ο Καρλίτος. Μέσα ο Τολμές, έξω ο Φελίπε

73΄Κίτρινη κάρτα στον Τολμές

71' Μέσα ο Χατζηβασίλης, έξω ο Καλτσάς

71' Φάουλ για την Νέα Σαλαμίνα

69' Έξω ο Κλίμοβιτς, μέσα ο Ντορεγκαράι

62' Διπλή αλλαγή ο Πουρσαϊτίδης. Μέσα οι Κουμουρή και Μιγκελίτο, έξω οι Φράγκος και Σταλόνε

58' Κίτρινη κάρτα στον Μαλόνε

56' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Ντούρις. Με κόρνερ του Καλτσά, ο Ντούρις το τελειώνει με κεφαλιά

52' Σουτ του Κλίμοβιτς, μαζεύει ο Κνόμπλοχ

49' Σουτ του Ελ Αλουχί, μαζεύει με ευκολία ο Μελισσάς

46' Αλλαγές με την έναρξη του ημιχρόνου για την Καρμιώτισσα. Ντούμπια και Ντούρις εντός, Ποντστάβσκι και Κουλιμπαλί εκτός.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+3' Τέλος ημιχρόνου

45+2' Κίτρινη κάρτα στον Τιάνγκο

45' Τρία τα λεπτά της καθυστέρησης

42' Πρώτο κόρνερ για τη Σαλαμίνα

40' Φάουλ του Ελαλούτσι στον Σεργίου, στην εκτέλεση ο Φράνγκος

38' Τεράστια ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Κουλιμπαλί που βρήκε χώρο από λάθος της άμυνας

35' Κίτρινη κάρτα στον Ποντστάβσκι για φάουλ στον Φράνγκο

34' Άλλη ψυχολογία έδωσε αυτό το γκολ στους ποδοαφαιριστές αλλά και στον κόσμο της Σαλαμίνας

29' ΓΚΟΛ για την Σαλαμίνα και 0-1. Ο Κλίμοβιτς με ένα εξαιρετικό γκολ στέλνει τη μπαλα στα δίκτυα

26' Σαφώς καλύτερη η Σαλαμίνα στο πρώτο ημίχρονο

20' Χωρίς ουσιαστική ευκαιρία τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα

15' Στο έδαφος ο Τόμας Χούμποτσαν

8' Φάουλ για την Σαλαμίνα

4' Eπιθετικό φάουλ του Σέλουτσκα στον Φράνγκο