Με 3-0 καθάρισαν το σημερινό παιχνίδι κόντρα στη Ρίγα οι Απόλλων Ladies.

Ήσυχα ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο, με τα πρώτα 10 λεπτά να κυλούν χωρίς ευκαιρία. Στο 16ο λεπτό, η Γκόμες έκανε το 1-0 για τις Απόλλων Ladies με ένα όμορφο γκολ. Στο 28ο λεπτό, η Ρόχας διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα της.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Απόλλων Ladies συνέχισε να κυριαρχεί στο γήπεδο, προσπαθώντας να πετύχει το τρίτο τέρμα. Ταυτόχρονα, οι κυανόλευκες δεν επέτρεπαν στις αντιπάλους να βγουν στην επίθεση. Στο 88ο λεπτό,ο οι Απόλλων Ladies σκόραραν το 3-0 και καθάρισαν το παιχνίδι.

Σε γενικές γραμμές, η ομάδα της Λεμεσού, πατούσε πολύ καλύτερα στο γήπεδο, κάτι που δείχνει πως με σκληρή δουλειά θα πάνε μακριά.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα:

90+4' Τέλος αγώνα

89' ΓΚΟΛ για τις Απόλλων Ladies

80' Δέκα λεπτά για το τέλος του αγώνα

68' Cooling break

60' Τριπλή αλλαγή για τις Απόλλων ladies

58' Καλύτερη δείχνει και στο δεύτερο ημίχρονο η γυναικεία ομάδα του Απόλλωνα

46' Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος ημιχρόνου

45' Ο χρόνος καθυστέρησης είναι 1 λεπτό

41' Ακόμη λίγα λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου

28 ' ΓΚΟΛ για την ομάδα του Απόλλωνα που κάνει το 2-0 με την Ρόχας

16' Κόρνερ για τον Απόλλωνα και ΓΚΟΛ για την ομάδα της Λεμεσού με την Γκόμεζ

13' Φάουλ για τη Ρίγα

10' Ήσυχο το παιχνίδι στα πρώτα δέκα λεπτά

1' Έναρξη αγώνα

Απόλλων Ladies (Φασότ): Τζένκινς, Τέιλορ, Γκόμεζ, Χάρντι, Οπόνγκ, Όλγα, Παναγιώτου, Μπεντόγια, Χέλμβαλ, Γεωργίου, Ρόχας.

Ρίγα (Vicehovskis): Nesterova, Gricijenko, Garanca, Lubina, Tejukevica, Nikitina, Valaka, Ovsjankina, Pojuhovica, Cemirtane, Suvitra.