MENU

Themasports.com

Κύπελλο Γυναικών: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός στους «16» και στο... βάθος «αιώνιος» προημιτελικός!

Ο Ολυμπιακός ι - εκτός συγκλονιστικού απροόπτου - τον Παναθηναϊκθα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και σε περίπτωση πρόκρισης θα αντιμετωπίσεό στο Φάληρο! Δείτε αναλυτικά το στο Κύπελλο Γυναικών.

Ακολουθήστε μας στο Google news

H κλήρωση στο Κύπελλο Γυναικών έβγαλε ντέρμπι από νωρίς. Για τν ακρίβεια, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στην φάση των «16» και αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει - εκτός συγκλονιστικού απροόπτου - τον Παναθηναϊκό, που είναι το απόλυτο φαβορί στο ματς με τον Εύνικο.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα από την Α'φάση μέχρι και τους «8»:

Α' Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών

--- Όμιλος Νότου - 1η Αγωνιστική - Σάββατο 19/09/2022 --------------------
01. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
02. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΔΥΤ. ΠΡ.
03. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
04. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
05. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν. Φ. - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
Α/Α ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
--- Όμιλος Βορρά - 1η Αγωνιστική - Κυριακή 18/09/2022 ---------------------
06. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ<br><br>
07. ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
08. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
09. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. Ρ. - ΧΑΝΘ
10. ΝΕΑΠΟΛΗ ΑκΠΚ - ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
Α/Α ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.
--- Όμιλος Νότου ---------------------------------------------------------
2η Αγωνιστική - Τετάρτη 21/09/2022
11. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α2
12. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α3
--- Όμιλος Βορρά ---------------------------------------------------------
2η Αγωνιστική - Τετάρτη 21/09/2022
14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α9
15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 - ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.
16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α10
--- 3η Αγωνιστική - Κυριακή 25/09/2022 -----------------------------------
- Όμιλος Νότου
17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α11 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α13
Α/Α ΝΙΚΗΤΗΣ Α12
- Όμιλος Βορρά
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α16
Α/Α ΝΙΚΗΤΗΣ Α15

Β' Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών

-------------- 12 Ομάδες Α1 + 4 Ομάδες Α2 από την Α' Φάση -------------
--- Κυριακή 02/12/2022 ------------------------------------------------
19. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
21. ΟΜΑΔΑ ΒΟΡΡΑ Α.Α. - ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
22. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ
23. ΟΜΑΔΑ ΝΟΤΟΥ Α.Α. - ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
25. ΑΣ ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
26. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
-----------------------------------------------------------------------

Γ'Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2022

27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α23
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α21

Δ'Φάση (Final Four) / 24-26 Μαρτίου 2023

Και σε εικόνες:

Πηγή: sdna.gr

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΠΑΦΟΣ

4

10

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

4

10

ΑΡΗΣ

4

9

ΔΟΞΑ

4

7

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

4

7

ΑΠΟΕΛ

4

7

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

4

7

ΟΜΟΝΟΙΑ

4

6

ΑΕΚ

4

4

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

4

4

ΕΝΠ

4

3

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

4

3

ΑΕΛ

4

1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

4

1

TAGS

X