MENU

Themasports.com

Πρώτο βήμα η Άλκμααρ με βασικούς Χατζηδιάκο και Παυλίδη (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Με τους Βαγγέλη Παυλίδη και Παντελή Χατζηδιάκο στο αρχικό σχήμα (έπαιξαν σε όλο το 90λεπτο) η Άλκμααρ επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Τούζλα κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Τα προγνωστικά επαληθεύτηκαν πλήρως και η Σλάβια Πράγας θα είναι η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League (πρώτο ματς στις 4/08 στην Τσεχία και η ρεβάνς στις 11/08 στην Λεωφόρο). 

Η ομάδα του Γίντριχ Τρπισόφσκι «καθάρισε» με την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο κιόλας ματς με την Σεντ Τζόσεφς επικρατώντας με 4-0 στο «Βικτόρια Στάντιουμ» του Γιβραλτάρ και μετατρέποντας τη ρεβάνς στην «Φορτούνα Αρένα» σε τυπική διαδικασία. 

Η Σλάβια προηγήθηκε στο ημίχρονο με 3-0, χάρις σε δύο γκολ του Σορ (21΄, 32΄) κι ένα του Έβερτον στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ στο 56΄ ο Λινγκρ ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ. 

Η ενδεκάδα των Τσέχων: Μαντούς, Ντόρλι (54΄ Γιούρασεκ), Εντουάρντο Σάντος, Ούσου, Ντούντερα, Τιεχί (68΄ Βαλέντα), Χόλες, Έβερτον (54΄ Γιουρέτσκα), Τραορέ (54΄ Λινγκρ), Ούσορ, Σορ (54΄ Φίλα). 

Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, μετά την αποβολή του Μασίας (34΄).

Τα αποτελέσματα των πρώτων αναμετρήσεων της Β΄ προκριματικής φάσης του Europa Conference League: 

Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Λεβάντια (Εσθονία)                      3-2
Τίρανα (Αλβανία)-Ζρίνσκι (Βοσνία)                           0-1
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Μπαλκάνι (Κόσοβο)                   0-4
Μπότεβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                  0-0
Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)-Κλακσβίκαρ (Νησιά Φαρόε)    0-0
Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)      0-2
Κιζιλζάρ Πετροπαβλόβσκ (Καζακστάν)-Οσιγεκ (Κροατία)         1-2
Τομπόλ (Καζακστάν)-Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)            2-0
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Κισβάρντα (Ουγγαρία)              0-1
Λιεπάγια (Λετονία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)                  0-1  
Αραράτ Αρμένια (Αρμενία)-Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία)      0-0
Βαλμιέρα (Λετονία)-Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)                 1-2
Μακεντόνιγια Σκοπίων (Β. Μακεδονία)-ΤΣΣΚΑ Σ. (Βουλγαρία)    0-0
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)             5-0
Σαμπουρτάλο (Γεωργία)-Στεάουα (Ρουμανία)                    1-0
Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)               0-3
Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)-Λίλεστρομ (Νορβηγία)                 0-1
Μόλντε (Νορβηγία)-Ελφσμποργκ (Σουηδία)                      4-1
Κόπερ (Σλοβενία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)                      0-1
Κουόπιο (Φινλανδία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)                2-2 
Σούντουβα (Λιθουανία)-Βίμποργκ (Δανία)                      0-1 
Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)-Μπρόντμπι (Δανία)                   1-1
Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Ρίγα FC (Λετονία)                    0-3 
Αντβέρπ (Βέλγιο)-Ντρίτα (Κόσοβο)                            0-0
Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)            1-0
Βασιλεία (Ελβετία)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)               2-0
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)-ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)         3-2                
Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ραντνίτσκι (Σερβία)              2-2
Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-ΠΑΟΚ                              2-0      
Φεχερβάρ (Ουγγαρία)-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)                 4-1
Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)-Λάτσι (Αλβανία)             0-0           
Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)-Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)            0-0
Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)             0-4          
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Βίκινγκ (Νορβηγία)                   0-0
Κλουζ (Ρουμανία)-Ίντερ Εσκαλάδες (Ανδόρα)                   3-0
Αρης Λεμεσού (Κύπρος)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)          2-0
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)        2-1 
Μπασακσεχίρ (Τουρκία)-Μακάμπι Νετάνια (Ισραήλ)              1-1 
ΑΡΗΣ-Γκόμελ (Λευκορωσία)                                    5-1 
Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία)-Ολίμπια Λ. (Σλοβενία)     3-1
Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)         1-4
Βελέζ (Βοσνία)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)                     0-1
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Νιουτάουν (Ουαλία)                4-1
Αλκμααρ (Ολλανδία)-Τούζλα Σίτι (Βοσνία)                     1-0
Ριέκα (Κροατία)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                     1-2
Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-Μούρα (Σλοβενία)                    1-1 
Μάδεργουελ (Σκωτία)-Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)                0-1
Βλάζνια (Αλβανία)-Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)         1-1
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)-Κόνιασπορ (Τουρκία)             0-3
Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)-Αστάνα (Καζακστάν)               5-0
Μπρεϊνταμπλίκ (Ισλανδία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)       2-0
Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)     2-0
Γκιμαράες (Πορτογαλία)-Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)          3-0
 
 Πηγή: www.sdna.gr

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

0

0

ΑΕΚ

0

0

ΑΠΟΕΛ

0

0

ΑΡΗΣ

0

0

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

0

0

ΠΑΦΟΣ

0

0

ΟΜΟΝΟΙΑ

0

0

ΑΕΛ

0

0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

0

0

ΔΟΞΑ

0

0

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

0

0

ΕΝΠ

0

0

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

0

0

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

0

0

TAGS

X