Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό ματς προετοιμασίας της ΑΕΚ στην Ουγγαρία, το οποίο διεξήχθη στο στο Szombathely Stadium.

Οι "κιτρινοπράσινοι" επικράτησαν με 2-1 της Universitatea Craiova από τη Ρουμανία, έχοντας ορισμένα καλά διαστήματα στο παιχνίδι τους.

Τα γκολ για την ΑΕΚ σημείωσαν οι Φαράζ στο 45΄ και Εγγλέζου στο 73΄.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

85΄ Δυνατό σουτ του Ροσάλες, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Κραϊόβα.

80΄ Μπαλιά του Ναούμ, κεφάλια του Μιλίτσεβιτς, μόλις έξω η μπάλα.

73΄ ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 2-1 με δυνατό σουτ του Εγγλέζου!

70΄ Μπαλιά του Εγγλεζου, προβολή του Ολατούντζι από θέση βολής, η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και απομακρύνεται.

64΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ροσάλες, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

48΄ ΓΚΟΛ για την Κραϊόβα, με κοντινό πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

45΄ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Σκόρερ ο Φαράζ με κοντινό σουτ, ο οποίος πήρε το "ριμπάουντ" μετά την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ του Άλτμαν από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

15΄ Δυνατό σουτ του Γκουστάβο εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

Σουτ του Ρομό εντός περιοχής μετά από γύρισμα του Φαράζ, διώχνει σε κόρνερ ο αντίπαλος πορτιέρο.

H σύνθεση της ΑΕΚ στο Α΄ ημίχρονο: Παρασκευά, Χριστοφόρου, Μαρτής, Χαραλάμπους, Γκονζάλες, Γκουστάβο, Άλτμαν, Γκαρσία, Ρομό, Τρισκόφσκι, Φαράζ.

H σύνθεση της ΑΕΚ στο Β΄ ημίχρονο: Παρασκευά, Τόμοβιτς, Κάσας, Όιερ, Ροσάλες, Μιλίτσεβιτς, Ολατούντζι, Εγγλέζου, Nαούμ, Aνδρέου, Μάμας.