MENU

Themasports.com

ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ: Η προκλήρωση του α' προκριματικού γύρου

Πραγματοποιήθηκε η προκλήρωση του α' προκριματικού γύρου του UEFA Conference League.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί αύριο Τρίτη, 14 Ιουνίου.

ΑΠΟΕΛ και Άρης θα αρχίσουν τις υποχρεώσεις τους από τον β' προκριματικό και η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 15 Ιουνίου.

Δείτε την προκλήρωση του α' προκριματικού: 

Group 1

Seeded
1. Dinamo Tbilisi (GEO)
2. Alashkert (ARM)
3. Drita (KOS)
4. Lechia Gdańsk (POL)
5. Milsami Orhei (MDA)

Unseeded
6. Inter Turku (FIN)
7. Panevezys (LTU)
8. Paide Linnameeskond (EST)
9. Akademija Pandev (MKD)
10. Hamrun Spartans (MLT)

Group 2

Seeded
1. KuPS Kuopio (FIN)
2. Laçi (ALB)
3. Mura (SVN)
4. Liepāja (LVA)
5. Kauno Žalgiris (LTU)

Unseeded
6. Sfintul Gheorghe (MDA)
7. Ružomberok (SVK)
8. Dila Gori (GEO)
9. Gjilani (KOS)
10. Iskra Danilovgrad (MNE)

Group 3

Seeded
1. Olimpija Ljubljana (SVN)
2. Budućnost Podgorica (MNE)
3. B36 Tórshavn (FRO)
4. Gzira United (MLT)
5. St Joseph's (GIB)

Unseeded
6. Borac Banja Luka (BIH)
7. Larne (NIR)
8. Differdange (LUX)
9. Atlètic Club d'Escaldes (AND)
10. Llapi (KOS)

Group 4

Seeded
1. Bala Town (WAL)
2. Breidablik (ISL)
3. Europa (GIB)
4. DAC Dunajská Streda (SVK)
5. Fola Esch (LUX)

Unseeded
6. Víkingur (FRO)
7. Tre Fiori (SMR)
8. Sligo Rovers (IRL)
9. Cliftonville (NIR)
10. UE Santa Coloma (AND)

Group 5

Seeded
1. Shkëndija (MKD)
2. Dinamo Minsk (BLR)
3. Partizani (ALB)
4. SP Tre Penne (SMR)
5. Petrocub-Hîncești (MDA)

Unseeded
6. Saburtalo (GEO)
7. Floriana (MLT)
8. Ararat Yerevan (ARM)
9. Tuzla City (BIH)
10. Dečić (MNE)

Group 6

Seeded
1. Flora Tallinn (EST)
2. Pogoń Szczecin (POL)
3. Crusaders (NIR)
4. HB Tórshavn (FRO)
5. Riga FC (LVA)

Unseeded
6. FCB Magpies (GIB)
7. Derry City (IRL)
8. SJK Seinäjoki (FIN)
9. Newtown (WAL)
10. KR Reykjavík (ISL)

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία
Α' Όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

32

58

ΑΕΚ

32

54

ΑΠΟΕΛ

32

52

ΑΡΗΣ

32

50

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

32

49

ΠΑΦΟΣ

32

46

Β' Όμιλος

ΟΜΟΝΟΙΑ

32

50

ΑΕΛ

32

47

ΟΛΥΜΠ. ΛΕΥΚ.

32

40

ΔΟΞΑ

32

32

ΕΘΝΙΚΟΣ Α.

32

23

ΠΑΕΕΚ

32

17

X