Εθνικός και Ομόνοια συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 0-0 στο Δασάκι της Άχνας για τον αγώνα της πρεμιέρας των πλέι οφ που διακόπηκε στις 3 Μαρτίου λόγω προβλήματος στο φωτισμό του γηπέδου. Στους 40 βαθμούς ανέβηκε η Ομόνοια που βρίσκεται στην δεύτερη θέση του β' γκρουπ, ενώ ο Εθνικός με 21 βαθμούς είναι στην προτελευταία θέση.

Η Ομόνοια ήταν πιο δημιουργική στο τελευταίο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου δημιουργώντας ευκαιρίες με τους Λοΐζου, Γιούστε και Λέζιακς, ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν κυρίως από στημένες φάσεις, χωρίς να ανησυχεί ιδιαίτερα ο Φαμπιάνο.

Στο β΄ημίχρονο ο Εθνικός ανέβηκε με στόχο το γκολ όμως δεν μπόρεσε να κάνει πράξη το σχέδιο της τεχνικής ηγεσίας των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της αχνιώτικης ομάδας.

Στη συνέχεια το παιχνίδι κυμάνθημε σε μέτρια επίπεδα, με το τέμπο να πέφτει σταδιακά, τις δύο ομάδες να χάνουν δύο ευκαιρίες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και το 0-0 να παραμένει αναλλοίωτο μέχρι το τέλος του αγώνα.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη της αναμέτρησης:

26' Ξεκίνησε ο αγώνας

26' Ιωάννου αντί Βοϊτκόφσκι.

32' Σουτ από τον Λοΐζου, άουτ.

34' Κόρνερ για την Ομόνοια.

34' Κεφαλιά από τον Γιούστε, η μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας του Χριστοδούλου!

36' Περνάει ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τους γηπεδούχους.

37' Γύρισμα από τον Μιξ στην περιοχή, σουτ από τον Λέζιακς με το δεξί, άουτ.

40' Κίτρινη κάρτα στον Ντούρις για φάουλ στον Λέζιακς!

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου

50' Κίτρινη κάρτα στον Λέζιακς.

55' Ανέβηκε ο Εθνικός τα τελευταία λεπτά.

Κόρνερ για τους γηπεδούχους χωρίς αντίκρισμα...

Κόρνερ για την Ομόνοια μετά από σουτ του Παπουλή.

60' Τσέποβιτς αντί Κακουλλή.

60' Μποτεάκ αντί Λοβέρα.

Εκτέλεσε ο Μποτέακ, η μπάλα καταλήγει άουτ...

62' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ομόνοια.

Εκτέλεσε το φάουλ ο Τσέποβιτς, άουτ.

65' Σουτ από τον Χαραλάμπους, άουτ.

68' Σουτ από τον Μάζουρεκ, διώχνει σε κόρνερ ο Φαμπιάνο.

Απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι...

73' Σουτ από τον Χουντόμπιακ, άουτ.

73' Ζαχαρίου αντί Λοΐζου.

78' Kίτρινη στον Σέχου για φάουλ.

Κίτρινη στον Ουζόχο που είναι στον πάγκο  για διαμααρτυρίες.

81' Μ.Ηλία αντί Ιωάννου.

85' Σάββα αντί Παπουλή.

86' Κόρνερ για τον Εθνικό.

Απομακρύνουν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

88' Κουμής αντί Χουντόμπιακ.

89' Κίτρινη κάρτα στον Ζάκπα.

90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Φάουλ για τον Εθνικό.

90'+1' Εκτέλεσε το φάουλ ο Μάζουρεκ, η μπάλα στον Φαμπιάνο.

90'+4' Τεράστια ευκαιρία με τον Τσέποβιτς να αστοχεί από πλεονεκτική θέση!