90+4΄ Τέλος αγώνα 90+3΄ Ο ρεφ απέβαλε τους δύο προπονητές μετά από ένταση. 90+3΄ Κίτρινη κάρτα στον Μολ. 90΄ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις. 82΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Παναγιώτου έξω Σιρόκ 75΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Καρώ έξω Ανγκούλο. 71΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα Γκαρσία έξω Ιωάννου. 70΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Ντόβμπνια έξω Ράσιτς. 69΄ ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα και συνάμα κόκκινη στον Ζίβουλιτς. 66΄ Χαμένο πέναλτι. Ο Λαρένα το εκτέλεσε στη γωνιά, έπεσε και απέκρουσε σε κόρνερ ο Μολ. 65΄ Πέναλτι κερδίζει η ΑΕΚ σε ανατροπή του Γιάννου από τον Φόλπρεχτ. 63΄ Σουτ Ανγκούλο αποκρούει ο Τόνιο. 61΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα Τέτε έξω Ακοράν. 58΄ Κεφαλιά Φόλπρεχτ μαζεύει ο Τόνιο. 53΄ Κίτρινη κάρτα σε Ράσιτς. ΕΝΤΑΣΗ και… ΑΠΟΒΟΛΗ! 46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου Σε θέση οδηγού η Πάφος FC με αμφισβητούμενο γκολ (σχόλιο ημιχρόνου) 45΄ Τέλος ημιχρόνου 45΄ ΓΚΟΛ: Ο Νέμετς ανοίγει το σκορ. 37΄ Κίτρινη κάρτα σε Χέφελ. 33΄ Σουτ Λαρένα άουτ η μπάλα. 29΄ Μακρινό σουτ Τρισκόφσκι ψηλά άουτ η μπάλα. 27΄ Κίτρινη κάρτα σε Σιρόκ. 17΄ Σουτ Ζάντερ μπλοκάρει ο Τόνιο με δεύτερη προσπάθεια. 11΄ Κίτρινη κάρτα σε Ζίβουλιτς. Τις κάνει 3 και χάνει τον επόμενο αγώνα με την Ανόρθωση Τακουνάκι Τρισκόφσκι μαζεύει ο Μολ. Έναρξη αγώνα Τολεμές και ακόμη ένας παίκτης εκτός αποστολής – Για ποιους λόγους Η αρχική ενδεκάδα της Πάφου FC απέναντι στην ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) Η αρχική ενδεκάδα Ιραόλα απέναντι στην Πάφο FC Live Αγώνα Με την αναμέτρηση στο «Στέλιος Κυριακίδης» μεταξύ της Πάφου FC και της ΑΕΚ ανοίγει η αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας. Οι δύο ομάδες... χρωστάνε και τον αγώνα της πρεμιέρας του φετινού πρωταθλήματος στο «ΑΕΚ Αρένα», μιας και δεν έγινε τότε το παιχνίδι ελέω υποχρεώσεων στο Γιουρόπα Λιγκ της Λαρνακιώτικης ομάδας.  Το παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής έχει προγραμματιστεί για τις 02 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 18:00. Η Πάφος FC είναι στη 10η θέση με 8 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ στην 4η θέση με 19 βαθμούς. Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:  Πάφος FC: Μολ, Χολτ, Μπανγκάρντ, Ζάντερ, Σιρόκ, Ζίβουλιτς, Κουλς, Φόλπρεχτ, Νέμετς, Ανγκούλο, Ράσιτς.   ΑΕΚ: Τόνιο, Ιγκόρ Σίλβα, Τρουγιόλς, Λαρένα, Ακοράν, Τομάς, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Γκονζάλες, Ιωάννου, Γιάννου Διαιτητής : Χριστοφή Τιμόθεος Α' Βοηθός Διαιτητής : Γεωργίου Παύλος Β' Βοηθός Διαιτητής : Τζιωρτζής Ομηρος 4ος Διαιτητής : Κώστα Ροβέρτος Παρατηρητής Διαιτησίας : Ξάνθου Ανδρέας