Σε φιλικό παιχνίδι που έλαβε χώρα στο  Tengiz Burjanadze Stadium, η Εθνική Κύπρου ηττήθηκε με το στενό 1-0 από την αντίστοιχη ομάδα της Εθνικής Γεωργίας. Αν και οι γηπεδούχοι στάθηκαν καλύτερα σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού, οι διεθνείς προσπάθησαν και έδειξαν διάθεση να διεκδικήσουν κάτι από τον αγώνα. Το παιχνίδι Η Εθνική Γεωργίας σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο είχε την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, μη αφήνοντας το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να πάρει μπάλα και να φανεί απειλητικό. Εκεί που το παιχνίδι ήταν κολλημένο στο 0-0,  ήρθε στο 24ο λεπτό το τραγικό λάθος του Αντώνη Γιωργαλλίδη, ο οποίος με την λάθος πάσα που έδωσε, έδωσε και την ευκαιρία στην Εθνική Γεωργίας να φτιάξει ευκαιρία, την οποία την μετέτρεψε σε γκολ με τον Κβιλιτάια, ο οποίος με πλασέ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο πλεκτό. Μέχρι το τέλος του ημίχρονου δεν άλλαξε κάτι και η Εθνική Γεωργίας παρά τις λιγοστές φάσεις που έφτιαξε, κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το υπερ της προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική Γεωργίας ξεκίνησε πιο δυνατά και η πρώτη φάση ανήκε σε αυτήν στο 48ο λεπτό. Στην συνέχεια της επανάληψης όμως η Κύπρος κατάφερε να κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και σε δύο περιπτώσεις με τον Μαργκάσα στο 66ο λεπτό αλλά και τον Πιέρο Σωτηρίου στο 70ο λεπτό έφτιαξε φάσεις οι οποίες θα μπορούσαν να επιφέρουν την ισοφάριση. Συγκεκριμένα στο 66ο λεπτό ο Ρενάτο Μαργκάσα βρέθηκε εντός της περιοχής έπιασε το δυνατό σουτ όμως ο Λόρια του είπε "όχι". Πέντε λεπτά αργότερα ο Πιέρος Σωτηρίου έπιασε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε έξω. Η τελευταία φάση ανήκε στην Εθνική Γεωργίας και πάλι, όταν ο Κατσιαράβα προσπάθησε να απειλήσει τον Γιωργαλλίδη, όμως ο Κύπριος τερματοφύλακας απομάκρυνε τον κίνδυνο με τα πόδια. Παρά τις πολλές αλλαγές κι από τις δύο ομάδες δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα του ματς και η Εθνική Γεωργίας με το τριπλό σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης κατάφερε να πάρει την νίκη στον φιλικό αγώνα. Εθνική Γεωργίας: Λόρια, Κακαμπάτζε, Τσοκολάβα, Κάσια, Κανκάβα, Καζαϊσβίλι (68' Λοπιανίτζε), Κβεκβεσκίρι (83' Αμπουρτζάνια), Κβιλιτάια (83' Κατσαράβα), Μερεμπασβίλι, Παπουνασβίλι (74' Βαλεριάν), Ναβαλόβσκι Εθνική Κύπρου: Γιωργαλλίδης, Τζέισον, Mερκής, Λαΐφης, Μαργκάσα (81' Βασιλείου), Λαμπάν (65' Φυλακτού), Χάμπος (73' Αβραάμ), Αρτυματάς (81' Οικονομίδης), Χριστοφή (73' Μυτίδης), Εφραίμ (65' Κάστανος), Πιέρος