Τέλος παιχνιδιού  86' Πλασέ του Κατσιαράβα από πλάγια, ο Γιωργαλλίδης αποκρούει με τα πόδια 83' Αλλαγή για την Γεωργία:Κβεκβεσκίρι και Κβιλιτάια εκτός - Αμπουρτζάνια και Κατσαράβα εντός 74' Αλλαγή για την Γεωργία: Παπουνασβίλι εκτός -  Βαλεριάν εντός 73' Αλλαγή για την Κύπρο: Χάμπος και Χριστοφή εκτός - Αβραάμ και Μυτίδης εντός 70' Πλασέ του Πιέρου από δύσκολη θέση πάει έξω 68' Αλλαγή για την Γεωργία: Καζαϊσβίλι εκτός - Λοπιανίτζε εντός 66' Μαργκάσα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Λόρια ενστικτωδώς είπε όχι στον ποδοσφαιριστή του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος. 65' Αλλαγές για την Εθνική Κύπρου: Εφραίμ και Λαμπάν εκτός - Κάστανος και Φυλακτού εντός 48' Καλό σουτ από αριστέρα για την Γεωργία, ο Γιωργαλλίδης πέφτει κι αποκρούει την μπάλα στην κλειστή του γωνιά. 46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο Σχόλιο ημιχρόνου: Στάθηκε καλύτερα σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια του ημιχρόνου η Εθνική Γεωργίας, η οποία κατάφερε να εκμεταλλευτεί και το λάθος του Γιωργαλλίδη στο 24ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ στην αναμέτρηση. Απ την άλλη η Εθνική Κύπρου προσπάθησε μετά το γκολ να κάνει κάτι για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια αλλά μάταια. Τέλος ημιχρόνου 1 λεπτό καθυστερήσεις 24' ΓΚΟΛ: Η Γεωργία ανοίγει το σκορ. Μετά από λάθος του Γιωργαλλίδη η μπάλα έφτασε στον Κβιλιτάια, ο οποίος με πλασέ εκτός της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Κύπριο πορτιέρο Σχόλιο: Έχουν την κατοχή οι γηπεδούχοι, όμως δεν μπόρεσαν σε καμία περίπτωση να φανούν απειλητικοί μπροστά από την εστία του Γιωργαλλίδη. Παραμένει το 0-0 στην φιλική αναμέτρηση 1' Σέντρα στην φιλική αναμέτρηση Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και ανάκρουση των δύο Εθνικών ύμνων Live αγώνα Καλησπέρα Κυρίες/οι Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας την φιλική αναμέτρηση μεταξύ της Εθνικής Γεωργίας με την Εθνική Κύπρου. Ο αγώνας θα λάβει χώρα στο «Tengiz Burjanadze», στάδιο και θα ξεκινήσει στις 15:00 τοπική ώρα.   Οι διαιτητές του αγώνα: Διαιτητής:Suren Baliyan Α' βοηθός:Vanik Simonyan Β'βοηθός:Erik Arevshatyan. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων για την φιλική αναμέτρηση: Εθνική Κύπρου:Γιωργαλλίδης, Δημητρίου, Λαΐφης, Μερκής, Μαργκάσα, Λαμπάν, Αρτυματάς, Χ. Κυριάκου, Εφραίμ, Χριστοφη, Σωτηρίου. Εθνική Γεωργία: Λόρια, Κακαμπάτζε, Τσοκολάβα, Κάσια, Κανκάβα, Καζαϊσβίλι, Κβεκβεσκίρι, Κβιλιτάια, Μερεμπασβίλι, Παπουνασβίλι, Ναβαλόβσκι