Τέλος παιχνιδιού 90' ΓΚΟΛ: Ο Μακρής με σουτ από κοντά πετυχαίνει και δεύτερο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά κάνοντας το 4-0 87' ΓΚΟΛ: Εκτέλεση κόρνερ από τον Ζαχίντ, ο Αντρέας Μακρής από κοντά κάνει το 3-0 Σχόλιο: Στην φάση με το φάουλ εκτός περιοχής του ΑΠΟΕΛ, οι γαλαζοκίτρινοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι μέσα στην περιοχή. Σύμφωνα με την επανάληψη της τηλεοπτική προβολής, η παράβαση φαίνεται ότι έγινε εντός της μεγάλης περιοχής. 81' Εκτέλεση φάουλ από τον Ρουέδα, πέρασε "ξυστά" από την εστία του Κόπριβετς η μπάλα 80' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Σαλάι εκτός - Μακρής εντός 76' Αλλαγή για την Πάφο: Μπρούλς εκτός - Ρόγκουλιτς εντός 72' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Μοράις εκτός - Σόουζα εντός Σχόλιο: Πάει να γίνει ο μεγάλο πρωταγωνιστής του ΑΠΟΕΛ ο Μίκαελ Ποτέ το τελευταίο διάστημα. Ο Αφρικανός άρχισε σιγά - σιγά να βρίσκει τα πατήματα του και με τα γκολ του βοηθά σημαντικά τους "γαλαζοκίτρινους" στον τομέα του σκοραρίσματος. 66'Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Εφραίμ εκτός - Αλωνεύτης εντός 65' Ανάποδο ψαλιδάκι από τον Ποτέ, η μπάλα στα χέρια του Κόπριβετς 58' Αλλαγή για την Πάφο:Καμαρά εκτός - Λότριτς εντός 55' ΓΚΟΛ: Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζαχίντ, ο Μίκαελ Ποτέ κέρδισε την κεφαλιά κάνοντας το 2-0. 54' Εξαιρετική ενέργεια του Σαλάι, έδωσε πάσα στον Ζαχίντ, ο οποίος μέσα από την περιοχή,  επιχείρησε το σουτ αλλά με αυτοθυσία ποδοσφαιριστής της Πάφου μπαίνει στην πορεία της μπάλας και διώχνει σε κόρνερ. 52' Σουτ και πάλι από τον Νεκτάριο Αλεξάνδρου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κόπριβετς. Σχόλιο: Τα εισιτήρια που κόπηκαν στο ΓΣΠ σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση είναι 5577. Φαίνεται και δια γυμνού οφθαλμού η χαμηλή προσέλευση των φίλων του ΑΠΟΕΛ στις κερκίδες.  47' Σουτ του Νεκτάριου Αλεξάνδρου έξω η μπάλα Σχόλιο: πρώτα λεπτά στην επανάληψη στο ΓΣΠ 46' Αλλαγή για την Πάφο: Ντεούλ εκτός - Ζαχαρίου εντός 46'Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο Τέλος ημιχρόνου 40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, με τον Εφραίμ να μην μπορεί να βρει στόχο από κοντά με σουτ. 37' ΓΚΟΛ: Ο Κόπριβετς αποκρούει το πέναλτι του Ποτέ, με τον Αφρικανό να παίρνει το ριμπάουντ και νικάει τον τερματοφύλακα της Πάφου. 37' Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ. O Σαλάι ανατράπηκε από τον Ντομίγκεζ μέσα στην περιοχή. Σύμφωνα με την τηλεοπτικό φακό, η παράβαση ήταν καθαρή και ο Βασίλης Δημητρίου σωστά έδειξε την άσπρη βούλα Σχόλιο: Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι 28' Σουτ του Μπρούλς από πολύ μακρία δεν είχε καμία τύχη. Σχόλιο: Σε κάποια χρονικά διαστήματα του παιχνιδιού η ομάδα του Γιώργου Δώνη "κατασκηνώνει" έξω από την εστία του Κόπριβετς, και γυροφέρνει συνεχώς για να πετύχει το γκολ. 26' Σουτ του Ποτέ μέσα από την περιοχή, παρεμβαίνει αμυντικός της Πάφου και στέλνει την μπάλα σε κόρνερ. 24' Σέντρα του Εφραίμ, ο Ποτέ πιάνει την κεφαλιά από κοντά, με τον πορτιέρο της Πάφου να διώχνει σε κόρνερ. 22' Σουτ του Εφραίμ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, ο Κόπριβετς έπεσε σωστά στην γωνιά του και απέκρουσε την μπάλα. 20' Κατά μέτωπο επίθεση για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ, με τον Διεθνή ποδοσφαιριστή των "γαλαζοκιτρίνων" να κάνει το σουτ εκτός περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Κόπριβετς. Σχόλιο: Ψάχνει να επιτεθεί με μακρινές μπαλιές η Πάφος 15' Πρώτη μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους. Μακρινή μπαλία, ο Μπρούλς βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή του Πέρεθ κι από κοντά με σουτ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Ισπανό πορτιέρο να του λέει ένα μεγαλοπρεπές "όχι". Σχόλιο: Άρχισαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους οι "γαλαζοκίτρινοι" και μέσα σε έλαχιστα λεπτά έφτιαξαν και κάποιες καλές φάσεις για να ανοίξουν το σκορ. 12' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Εκτέλεση φάουλ από τον Εφραίμ, ο Σαλάι πήδηξε πιο ψηλά από όλους έκανε την κεφαλιά αναγκάζοντας τον Κόπριβετς σε μια δύσκολη απόκρουση. 11' Κάθετη μπαλιά προς τον Ποτέ, έκανε το γύρισμα ο Αφρικανός και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Κόπριβετς που παρά λίγο να κάνει το λάθος. 9' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ποτέ. Ο Ζαχίντ εκτέλεσε φάουλ η μπάλα κατέληξε στον επιθετικό των "γαλαζοκίτρινων" ο οποίος έκανε την προβολή αλλά δεν μπόρεσε να βρει στόχο. 8' Κίτρινη κάρτα για την Πάφο: Γιάνζα 2' Σουτ του Μοστέφα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πέρεθ με τον παίκτη της Πάφου να μένει κάτω στο έδαφος. 1'Ξεκίνησε το ματς στο ΓΣΠ Live αγώνα 15:58 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες Σχόλιο: Μπορεί να έριξε βροχή στην πρωτεύουσα, ωστόσο το γήπεδο είναι σε αρκετά καλή κάτασταση και προσφέρεται για μπάλα. 15:50 Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο προπονητές 15:37 Σχεδόν 20λεπτά πριν από την πρώτη σέντρα του παιχνιδιού ο κόσμος στο ΓΣΠ είναι λιγοστός. 15:30 Προθερμαίνεται και το διαιτητικό τρίο το οποίο θα έχει την ευθύνη να διαιτητεύσει το παιχνίδι. 15:25 Στο γήπεδο οι δύο ομάδες για την καθιερωμένη προθέρμανση πριν το παιχνίδι. Πάφος (Λούκας Έλσνερ):Κόπριβετς. Ντομίνγκεζ, Χόριτς,Μπρούλς, Ντεούλ,Γκάποβς,Φυλακτού,Καμαρά, Γιάνζα, Μοστεφά, Γκουλόν ΑΠΟΕΛ (Γιώργος Δώνης):Πέρεθ, Βούρος, Καρλάο, Ρουέδα, Αλεξάνδρου, Ζαχίντ, Σαλάι, Ποτέ, Εφραίμ, Αντωνίου Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης Α’ Βοηθός: Λαζάρου Ιωάννης Β’ Βοηθός: Μαρίνου Μιχάλης 4ος: Χριστοδούλου Κυριάκος Παρατηρητής Διαιτησίας: Γερασίμου Παναγιώτης Οι διαιτητές της αναμέτρησης: Απ την άλλη η Πάφος έρχεται στο ΓΣΠ με στόχο να κάνει την έκπληξη απέναντι στο συγκρότημα του Γιώργου Δώνη και να διεκδικήσει κάποιο βαθμολογικό όφελος. Όλοι στο στρατόπεδο της Παφιακής ομάδας γνωρίζουν ότι δεν θα έχουν εύκολο έργο αφού ο ΑΠΟΕΛ «διψά» για νίκη, όμως οι ποδοσφαιριστές του Λούκας ΄Έλσνερ έχουν πίστη στις δυνάμεις τους για κάτι θετικό. Ο γηπεδούχος ΑΠΟΕΛ, θέλει μετά τις δύο σερί αποτυχίες στου κόντρα σε ΑΕΚ και Εθνικό Άχνας να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα κόντρα στην Πάφο. Οι «γαλαζοκίτρινοι» δεν θέλουν να χάσουν άλλους πολύτιμους βαθμούς και άλλο έδαφος, και έτσι η νίκη θεωρείται μονόδρομος στον απογευματινό αγώνα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε από το ΓΣΠ την αναμέτρηση μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και της Πάφου. Ο αγώνας είναι ορισμένος να ξεκινήσεις στις 16:00 και είναι στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA. Καλησπέρα  Κυρίες/οι