Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Μέσω της ιστοσελίδας της η ΑΕΚ ενημερώνει για το φιλικό παιχνίδι της πετοσφαιρικής ομάδας.
Αναλυτικά:
«Σε ψεσινό φιλικό αγώνα στη Λευκωσία η Ομάδα μας επικράτησε με 4-0 σετ ( 25-8, 25-22, 25-18, 25-16) της Ολυμπιάδας Νεαπόλεως.
Ο προπονητής της Ομάδας μας Laszlo Hollosy είχε την ευκαιρία να τεστάρει την ετοιμότητα της Ομάδας μας 1 εβδομάδα πριν από την έναρξη του Πρωταθλήματος απέναντι στην ΑΝΟΡΘΩΣΗ στη Λευκωσία στις 24/10/2017 δίνοντας χρόνο συμμετοχής στις 11 από τις 12 κοπέλες που είχε στη διάθεση του.
Εκτός του φιλικού αγώνα παρέμειναν οι Νάταλη Στυλιανού και Ελένη Καρακώστα λόγω τραυματισμών ενώ καθόλου χρόνο συμμετοχής δεν είχε η Matea Magdic λόγω μικροενοχλήσεων.
Τέλος το Δ.Σ. της ΤΕΧΝΟΟΙΚΙΑ ΑΕΚ Λάρνακας θα ήθελε να συγχαρεί την Ομάδα της ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου για την κατάκτηση του Σουπερ Καπ στον ψεσινό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Λευκόθεο απέναντι στον Sabbianco ΑΠΟΛΩΝΑ Λεμεσού.
ΤΕΧΝΟΟΙΚΙΑ ΑΕΚ Λάρνακας: Έλενα Μοσφιλιώτη, Νικολέττα Στυλιανού, Στέλλα Ιωάννου Πόλα Δημητρίου, Ekaterina Ripnaya, Matea Magdic, Ειρήνη Ιωάννου, Sophie Carpentier, Αντωνία Κέζου, Ισαβέλλα Καπιτανή, Έφη Πέτρου, Βάσω Ριαλά».
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
23/07 @ 17:01
Η αποστολή της Κυπριακής Ολυμπιακής Επιτροπής σε τρεις πόλεις ενόψει 33ων Ολυμπιακών Αγώνων (Παρίσι-Μασσαλία-Σατορού)
19/07 @ 00:12
Η δεύτερη αγωνιστική ημέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος κάτω των 18 ετών, στην Μπάνσκα Μπίστριτσα της Σλοβακίας, θα φέρει και πάλι τους νεαρούς αθλητές και αθλήτριές μας να διεκδικούν την πρόκρισή τους στον τελικό του αγωνίσματος τους ή στον επόμενο γύρο.
17/07 @ 15:14
Αρχίζει το πρωινό της Πέμπτης, 18 Ιουλίου 2021, στην πόλη Μπάνσκα Μπίστριτσα της Σλοβακίας, το 4ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κάτω των 18 ετών, στο οποίο θα λάβουν μέρος εννέα (9) αθλητές μας και δύο (2) αθλήτριες μας.
16/07 @ 15:07
Τους αντιπάλους που θα βρουν απέναντί τους στο ξεκίνημά τους στην Ευρώπη έμαθαν οι τέσσερις κυπριακές ομάδες Χάντμπολ. Η νταμπλούχος Sabbianco Aνόρθωση Αμμοχώστου, ο δευτεραθλητής στους Άνδρες, Παρνασσός, όπως και η πρωταθλήτρια στις Γυναίκες, CyView Λατσιά και η κυπελλούχος ΕΝ Αθηένου θα αγωνιστούν στον δεύτερο προκριματικό γύρο του European Cup 2024-25.
20/07 @ 15:22
Γεννήθηκε στο Σαν Φρανσίσκο της Καλιφόρνιας στις 27 Νοεμβρίου 1940 και απεβίωσε στις 20 Ιουλίου 1973.
BEST OF THEMASPORTS