Η Ανόρθωση κοντράρεται απόψε (19:00) στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με τη Νέα Σαλαμίνα για την 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan και το ThemaSports.com, θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Η LIVE ενημέρωση:

61' Κίτρινη στον Χρυσοστόμου

59’ Αλλαγές για την Ανόρθωση, ντεμπούτο για Κρικόβιακ μέσα και ο Παρούτης αντί Ίλιεφ και Χαραλάμπους

47' Σουτ του Φράγκου, απόκρουσε δύσκολα ο Ζίβκοβιτς σε κόρνερ

Τριπλή αλλαγή για Σαλαμίνα μέσα οι Ντουρμισάι, Μπαχάσα και Φράγκος εκτός οι Φερνάντες, Γκμπέλε και Βέλλιος

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ Α' ημιχρόνου κυρίαρχη η Ανόρθωση που προηγείται με 3-0

45+2' Πλασέ του Ίλιεφ από κοντά, ήταν αδύναμο μάζεψε ο Μελίσσας

45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος

38' ΓΚΟΟΛ 3-0 με τον αρχηγό Αρτυματά και το πανηγυρίζει έξαλλα, με δυνατό σουτ εκτός περιοχής

37' ΓΚΟΟΛ 2-0 η Ανόρθωση με τον Κονσεισάιο με σέντρα σουτ, ξεγέλασε τον Μείσσα και κατέληξε στα δίκτυα

25' Δέχθηκε κίτρινη ο Χρυσόπουλος για τον πανηγυρισμό του

25' Μετράει το ΓΚΟΛ 1-0 με τον Χρυσόπουλο, αφού ελέγχθηκε η φάση από το VAR

23' Σκοράρει ο Χρυσόπουλος έπειτα απο εκτέλεση φάουλ του Κίκο, κατέβασε ο Λόπες με κεφαλιά στον Ελλαδίτη που με βολέ σκόραρε, αλλά ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ πάνω στον Λόπες, ελέγχεται η φάση από το VAR.

13' Ο Ίλιεφ έφυγε στην πλάτη της άμυνα της Σαλαμίνας μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση έκανε το σουτ έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας

2' Πρώτο κόρνερ για τους ερυθρόλευκους, κεφαλιά του Μιχαήλ πάνω από τα δοκάρια του Ζίβκοβιτς

1' Έναρξη στο βαρωσιώτικο ντέρμπι

Ανόρθωση (Οκκάς): Ζίβκοβιτς, Κονσεϊσάο, Μουγκάμπι, Χρυσόπουλος, Κίκο, Αρτυματάς, Ίλιεφ, Χαραλάμπους, Μλάντοβιτς Χρυσοστόμου, Λόπες.

Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Κεραυνός, Θεοδώρου, Σπόλιαριτς, Ρόγκουλιτς, Παρούτης, Κριχόβιακ, Σταμούλης, Γκιούρτσο, Τεισέιρα, Μάρκου, Ε.Χαραλάμπους.

Νέα Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Μελίσσας, Σεργίου, Τόμοβιτς, Μιχαήλ, Λέουκο, Μπεχαράνο, Μιγκελίτο, Γκμπέλε, Βέλλιος, Νάρσινγκ, Φερνάντες.

Στον πάγκο: Καλανίδης, Ντουρμισάι, Παπαγεωργίου, Σπυριδάκης, Φράγκος, Προκοπίου, Λέζιακς, Μπαχάσα, Βίκτωρος, Κουμπαρή, Κατσιάρης.

Γήπεδο: «Αντώνης Παπαδόπουλος»
Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Π. Γιώργος