Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ο Δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, είχε προαναγγείλει τη φωταγώγηση του Πύργου του Πειραιά στα χρώματα του Ολυμπιακού, συμμετέχοντας με αυτόν τον τρόπο στη γιορτή για τη συμμετοχή του Ολυμπιακού στον τελικό του Conference League!
Αμέσως μετά το σφύριγμα της λήξης του ιστορικού αγώνα και του τελικού 1-0 του Ολυμπιακού επί της Φιορεντίνα, χιλιάδες φίλοι του Ολυμπιακού βγήκαν στον Πειραιά για να πανηγυρίσουν το τρόπαιο, με τον Πύργο να αποτελεί ένα από τα σημεία συνάντησης! Πάνω στον πύργο, περνούσαν τα ίδια γράμματα που γράφτηκαν πάνω στην κούπα: Olympiacos!
Ο Πύργος του Πειραια στα κόκκινα με το όνομα του Ολυμπιακού!#OlympiacosFC #UECLfinal pic.twitter.com/TTjU6VqObX
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) May 29, 2024