Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ο Αργεντινός άσος που φέτος τρέλανε τους πάντες με τις επιδόσεις του στον Εθνικό σκοράροντας 18 γκολ, είναι προ των πυλών της ΑΕΚ Λάρνακας.
Ουσιαστικά με αυτή την κίνηση ο Τσάβι Ρόκα θα αντικαταστήσει το κενό του Ράφα Λοπες και κατά την γνώμη μας με βάση τα όσα είδαμε πέρυσι, θα κάνει ακόμα καλύτερη την επιθετική γραμμή.
Ο Πορτογάλος ήταν ένας καλός στρατιώτης στο γήπεδο, έπαιζε με πάθος, ψυχή, έβαλε σημαντικά γκολ αλλά ο Καμπρέρα έκανε πολύ περισσότερα. Προφανώς και θα πει κάποιος ότι στα πλει οφς δεν έπαιζε σε ψηλό επίπεδο αλλά και πάλι στην κανονική διάρκεια στα παιχνίδια που ο Εθνικός ήταν αουτσάιντερ, ο Αργεντινός κατάφερνε να ξεχωρίζει.
Πέραν από την καλή σχέση του με τα δίχτυα μπορεί να δώσει ταχύτητα στην επίθεση, να σκοράρει από οποιαδήποτε σημείο (όλοι θυμόμαστε το γκολ που έβαλε στην Ομόνοια), μπορεί να ντριμπλάρει, να πάει στο ένας εναντίον ενός αλλά μπορεί και να δημιουργήσει επίσης.
Η ΑΕΚ είναι έτοιμη να βάλει στο ρόστερ της έναν παίκτη που πρωτίστως είναι νεότερος από τον Λοπες και που μπορεί να της δώσει το κάτι παραπάνω... Η αυτό πιστεύει ότι θα γίνει.
Επιπλέον είναι και μια πρόκληση για τον ίδιο να παίξει σε ένα πολύ πιο ψηλό επίπεδο.