Με την ευκαιρία της διεξαγωγής του τελευταίου αγώνα της τελικής φάσης του EURO U-17 στο Δημοτικό Στάδιο Παραλιμνίου «Τάσος Μάρκου» μεταξύ της Σουηδίας και της Ιταλίας, ο παρατηρητής της UEFA Maksims Krivunecs παρέδωσε αναμνηστική πλακέτα στον Δήμαρχο Παραλιμνίου Θεόδωρο Πυρίλλη, ευχαριστώντας τον για την παραχώρηση του Σταδίου και την επιτυχή διεξαγωγή των αγώνων του EURO U-17.
Ο παρατηρητής του αγώνα, ευχαρίστησε επίσης τον κ. Πυρίλλη για τη συνεργασία και τον επαγγελματισμό του προσωπικού του Σταδίου καθ’ όλη τη διάρκεια της διοργάνωσης.
Ανακοινώνεται από την ΚΟΠ, ότι η κλήρωση του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α' Κατηγορίας αγωνιστικής περιόδου 2024 - 2025 θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Πέμπτη 25 Ιουλίου.
Με τη συμμετοχή 14 ομάδων σε κάθε ηλικιακή Κατηγορία θα διεξαχθούν τα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-14, Κ-15, Κ-16 και Κ-17 αγωνιστικής περιόδου 2024-2025.