Η Ομόνοια ανακοίνωσε την ολοκλήρωση της συνεργασίας μαζί με τον Πάρη Ψάλτη. Έβδομος παίκτης που αποχωρεί μετά τους Μπασιρού, Παπαστυλιανού, Μάθιους, Λέτσιακς, Αλιούμ, Μίλετιτς.
«Ενημερώνουμε για την ολοκλήρωση της συνεργασίας μας με τον Πάρη Ψάλτη.
Εντάχθηκε στο ρόστερ της ομάδα μας το καλοκαίρι του 2021 και συνέβαλε στην κατάκτηση δύο κυπέλλων και μιας ασπίδας, όπως και στις δύο προκρίσεις σε Ευρωπαϊκούς ομίλους, του UEFA Europa League και UEFA Conference League. Έζησε και άλλες σπουδαίες εμπειρίες με το τριφύλλι στο στήθος, όπως τους αγώνες απέναντι στη Manchester United, τη Real Sociedad και τη Royal Antwerp. Κατέγραψε 58 συμμετοχές.
Ευχαριστούμε θερμά τον Πάρη Ψάλτη για την προσφορά του και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του».
Οι αλλαγές του Νταμπράουσκας έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην σωστή αντίδραση της Ομόνοιας μετά την ισοφάριση της Τορπέντο και ο Εβάντρο ξεχώρισε ξανά ως αλλαγή.
Οι τελευταίες πληροφορίες, λένε ότι είναι κοντά στην Ομόνοια ο Ισραηλινός Ατζιλί. Τις τελευταίες ώρες ακούγεται και το όνομα του Σέρχιο Αραούχο, του Αργεντινού παιχταρά, που έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΚ…