Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ο νέος τεχνικός, Βάλντας Νταμπράουσκας είναι ήδη στην Κύπρο και μαζί με τον Γιάννη Αναστασίου αξιολογούν τις πρώτες τους κινήσεις.
Σαφώς και προηγείται η αξιολόγηση του υφιστάμενου ρόστερ, ποιοι μένουν και ποιοι φεύγουν, για να μπορούν μαζί με την ομάδα προγραμματισμού να κινηθούν αναλόγως στο μεταγραφικό παζάρι.
Το πλεονέκτημα για τον Γιάννη Αναστασίου είναι φυσικά ο χρόνος που ήδη πέρασε στον πάγκο ως υπηρεσιακός προπονητής. Όλο αυτό το διάστημα είχε την ευκαιρία να αξιολογήσει από πρώτο χέρι όλο το οικοδόμημα των πρασίνων και πλέον καλείται να διαχειριστεί τον φετινό προγραμματισμό με σωστές και ποιοτικές κινήσεις.