Φιλική ήττα της Εθνικής μας ομάδας Παίδων Κ-17 από τη Γερμανία με 4-0 στο τελευταίο της τεστ πριν από τις υποχρεώσεις της στο EURO U-17.

Ο αγώνας έγινε στο προπονητικό κέντρο της Εθνικής Γερμανίας στην Φρανκφούρτη.

Στο σημερινό φιλικό η Γερμανία άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι έφθασαν στο 3-0 στο 49ο λεπτό και στο 60ο λεπτό διαμόρφωσαν το 4-0.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Χρύσης Μιχαήλ άρχισε τον αγώνα με τους Παναγή, Σκάφη, Ιωάννου, Ρ. Δημοσθένους, Πετούση,Χριστοδούλου, Λουκαϊδη, Χατζηλευτέρη, Μιχάλα, Νικολάου, Στ. Δημοσθένους.

Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που συμμετείχαν στην αποστολή.

Η Εθνική μας επιστρέφει στην Κύπρο την Τετάρτη και την ερχόμενη Δευτέρα 20.05.2024 και ώρα 20:30 θα αρχίσει τις υποχρεώσεις της στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα με αντίπαλο τη Τσεχία.