Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
«Ενημερώνουμε ότι ο Παγκύπριος Σύνδεσμος Ποδοσφαιριστών, είχε επικοινωνία με τον επιστημονικό συνεργάτη του Συνδέσμου, Τάσο Ιεροδιακόνου, ο οποίος επιβεβαίωσε ότι το επίπεδο της σκόνης έχει ήδη πέσει στα δυτικά και νότια τμήματα του νησιού, επαρχίες Πάφου και Λεμεσού, ενώ σταδιακά εντός των επόμενων ωρών θα υποχωρήσει και από τις υπόλοιπες επαρχίες.
Έτσι μέχρι την έναρξη των σημερινών αγώνων προβλέπεται να κατέβει σε επιθυμητά επίπεδα κάτι θετικό για την υγεία τόσο των ποδοσφαιριστών όσο και των υπολοίπων εργαζομένων και φιλάθλων».