Σκόραρε δις ο Ιωάννης Πίττας κόντρα στην Νόρσεπινγκ. Η ΑΙΚ επικράτησε με 6-2 και ο 27χρονος επιθετικός αγωνίστηκε μέχρι το 89ο λεπτό.

Ο Κύπριος επιθετικός σκόραρε στο 45+1' για το 3-0, ενώ βρήκε δίχτυα και στο 76' για το 5-2.

Μάλιστα στο 69ο λεπτό έδωσε και ασιστ στον Κουλιμπαλί, ενώ του χρεώθηκε και άλλη μία ασιστ στο γκολ του 85ου λεπτού όπου ο Πίττας έκανε το σουτ, απέκρουσε ο κίπερ της αντίπαλης ομάδας και στην συνέχεια σκόραρε ο Κουλιμπαλί.

Με αυτά τα δύο γκολ ο Πίττας έφθασε τα 4 στην φετινή περίοδο, σε 7 αγωνιστικές. Η ΑΙΚ με την σημερινή της νίκη, ανεβαίνει στην 2η θέση της βαθμολογίας.