Η Σεν Ζιλουάζ κέρδισε με 3-0 την Αντβέρπ, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες στη διαδικασία των πλέι οφ και διατηρεί την επαφή της με την κορυφή.

JUPILER LEAGUE PLAY OFFS-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αντβέρπ-Σεν Ζιλουάζ: 0-3 (Πουέρτας 48’, 88’ Αμούρα 56’)

Πρώτη νίκη για την Ζεν Ζιλουάζ στα πλέι οφ, μιας και πέρασε με 3-0 από την έδρα της Αντβέρπ και παραμένει στο κόλπο του τίτλου, όντας στο -3 από την Άντερλεχτ

Οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να σκοράρουν στο 48’ με τον Πουέρτας ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, Αμούρα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 88’ ο Πουέρτας με δεύτερο δικό του γκολ κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του.

Πηγή: aek365.org