Ο Σπάρτακος Κιτίου προκρίθηκε για πρώτη φορά στον τελικό Κυπέλλου Coca - Cola Μικρών Κατηγοριών και μετά την ιστορική άνοδο του στη Β' Κατηγορία, στοχεύει στην κατάκτηση του τροπαίου του Κυπέλλου.
Αντίπαλος του ο Κούρης Ερήμης, που συμμετείχε επίσης στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορία και με τη σειρά του προκρίθηκε για πρώτη φορά σε τελικό.
Ο προπονητής του Σπάρτακου, που μαζί του μετρά τρεις ανόδους σε ισάριθμες χρονιές, χαρακτηρίζει πολύ καλή ομάδα τον Κούρη και εύχεται να γίνει ένας ωραίος τελικός και ο καλύτερος να επικρατήσει.
Ενόψει της γιορτής των Μικρών μας Κατηγοριών, δείτε στο πιο κάτω video δηλώσεις του προπονητή του Σπάρτακου Κιτίου Μιχάλη Καρατζή.
Όπως ανέφερε ο Κωνσταντίνος Σιαμπουλλής σε σημερινές ραδιοφωνικές του δηλώσεις, σύμφωνα με την προκύρηξη, ο τελικός κυπέλλου της νέας σεζόν (2024-2025), θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ, όμως θα υπάρχει ένα... «παράθυρο» για να γίνει σε άλλο γήπεδο!
Το τμήμα διαιτησίας της ΚΟΠ επεξηγεί τη φάση του 3ου λεπτού του τελικού Κυπέλλου Coca - Cola στην οποία καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Πάφου μετά από On field review.
Είθισται να λέμε πως το κύπελλο είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, αλλά στην Κύπρο αυτό το κλισέ το βλέπουμε σπάνια να παίρνει «σάρκα και οστά», αφού τις περισσότερες φορές το τρόπαιο το σηκώνει ομάδα που βρίσκεται στο... TOP-5 στις κατακτήσεις.