Στη φετινή αγωνιστική περίοδο ο Κούρης συμμετείχε στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου.
Την ομάδα καθοδηγεί ο Ανδρέας Χατζημιτσής, που μαζί του ανέβηκε κατηγορίες και με έντονη μάλιστα παρουσία στα πρωταθλήματα των Μικρών μας Κατηγοριών.
Ο κ. Χατζημιτσής συγχαίρει τον Σπάρτακο για την άνοδο του και την πρόκριση στον τελικό και όπως χαρακτηριστικά τονίζει, είναι μια μεγάλη γιορτή και όλοι πρέπει να χαρούν και να απολαύσουν.
Ενόψει του τελικού Κυπέλλου, δείτε στο πιο κάτω video δηλώσεις του προπονητή του Κούρη Ερήμης.
Όπως ανέφερε ο Κωνσταντίνος Σιαμπουλλής σε σημερινές ραδιοφωνικές του δηλώσεις, σύμφωνα με την προκύρηξη, ο τελικός κυπέλλου της νέας σεζόν (2024-2025), θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ, όμως θα υπάρχει ένα... «παράθυρο» για να γίνει σε άλλο γήπεδο!
Το τμήμα διαιτησίας της ΚΟΠ επεξηγεί τη φάση του 3ου λεπτού του τελικού Κυπέλλου Coca - Cola στην οποία καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Πάφου μετά από On field review.
Είθισται να λέμε πως το κύπελλο είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, αλλά στην Κύπρο αυτό το κλισέ το βλέπουμε σπάνια να παίρνει «σάρκα και οστά», αφού τις περισσότερες φορές το τρόπαιο το σηκώνει ομάδα που βρίσκεται στο... TOP-5 στις κατακτήσεις.