Ο ποδοσφαιριστής της Πάφος FC, Μουαμέρ Τάνκοβιτς, πέτυχε μία τρομερή, μία απίθανη γκολάρα με οβίδα από τα 40-50 μέτρα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιτελικού κυπέλλου με αντίπαλο τον Απόλλωνα στο στάδιο «Αλφαμέγα», αφήνοντας τους πάντες... άφωνους!
Τον κόσμο που ήταν στο γήπεδο, συμπαίκτες, αντιπάλους, προπονητές, πάγκους, τηλεθεατές, τους πάντες, αφού δεν πίστευαν στα μάτια τους αυτό που είδαν!
Αυτός όμως που έδειξε πιο... σοκαρισμένος απ' όλους, ήταν ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα, Πέτερ Λέουβενμπεργκ, ο οποίος φυσικά και δεν φέρει καμιά ευθύνη για το γκολ που δέχτηκε, αφού ήταν ανθρωπίνως αδύνατο να το αποσοβήσει, παρά την προσπάθεια που έκανε.
Είναι από τις περιπτώσεις που λες ότι μία... ανώτερη δύναμη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γιατί έτσι ήταν γραφτό να γίνει.
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.