Σε όλα τα καθίσματα στις εξέδρες του σταδίου «Αλφαμέγα» που θα βρίσκονται 8500 Απολλωνίστες για τον αποψινό (20:00) επαναληπτικό ημιτελικό κυπέλλου με την Πάφο, βρίσκεται από μία σημαία, προκειμένου να δημιουργεί ένα εντυπωσιακό σκηνικό, προφανώς κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα του αγώνα!
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.