Πόλυς ΧαραλάμπουςO Παναγιώτης Αντρέου είχε κάμει ντεμπούτο στο πρωτάθλημα, με τον Νορβηγό Ρέκνταλ στον πάγκο. Ήταν στις 4 Φεβρουαρίου με τον Απόλλωνα στην Λεμεσό…
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Πολλοί θεώρησαν ότι ο Γιάννης Αναστασίου, ενδεχομένως να μην πίστευε στις δυνατότητες του 18χρονου κεντρικού χαφ. Τον έριξε αλλαγή στην θέση του Σίμιτς στο 73ο λεπτό, στο χθεσινό παιχνίδι με την Ανόρθωση.
Για το ότι δεν αφήνει στην άκρη τους νεαρούς παίχτες ο Ελλαδίτης κόουτς, έκανε αναφορά ο ίδιος ο Αντρέου, μιλώντας στην Cablenet, αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης.
Χθες μάλιστα τον έβαλε μέσα, σε μια στιγμή που το αποτέλεσμα ήταν ρευστό (ήταν 0-1).
Οι νεαροί γηγενείς παίχτες, όταν τους λέει να μπουν μέσα ο προπονητής υπο αυτές τις συνθήκες, τότε λαμβάνουν το μήνυμα ότι δεν υποτιμά τα προσόντα τους. Ούτε επηρεάζει την απόφαση του, το ότι δεν έχουν πολλές παραστάσεις από το επαγγελματικό πρωτάθλημα.
Συν το ότι η Ομόνοια, είναι μια ομάδα που μαθηματικό, είναι ακόμα στο «κόλπο» διεκδίκησης του πρωταθλήματος.
*Ο Παναγιώτης Αντρέου, είναι ο παίχτης που φοράει τη φανέλα με το 74.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 10:43
Οι Ομονοιάτες έμειναν αρκετά ικανοποιημένοι, από το πρώτο επίσημο ματς της ομάδας για τη νέα χρονιά. Από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα…
17/07 @ 08:46
Οκτώ μέρες πριν την ευρωπαική πρεμιέρα, στην Ομόνοια το κλίμα και η διάθεση μέσα στον Λαό, δεν είναι στα καλύτερα δυνατά επίπεδα… Μέχρι και την μετεγγραφή του Σουηδού διεθνούς στόπερ Ελάντερ, η πλειοψηφία του κόσμου, θεωρούσε ότι η διοίκηση το πηγαίνει καλά στην δημιουργία πιο δυνατής ομάδας από την περσινή.
15/07 @ 08:42
Πέρα από τους Άγγλους που είναι βυθισμένοι στην απογοήτευση, επειδή δεν κατάφεραν να το πάρουν σπίτι, ούτε αυτή την φορά, γενικά στην ποδοσφαιρική κοινή γνώμη της Ευρώπης, δεν νομίζουμε να «χαλάστηκαν» πολλοί, από τον… θρίαμβο της ποιότητας και του θεαματικού ποδοσφαίρου!
12/07 @ 10:28
Η είδηση ότι ο Ντορεγκαράϊ βάζει τα κυανόλευκα, λογικά θα προκαλέσει ικανοποίηση στις τάξεις των οπαδών του Απόλλωνα. Πρόκειται για παίχτη που τον γνωρίζουν από την επιτυχυμένη θητεία του στη Νέα Σαλαμίνα…
11/07 @ 08:28
Τα νούμερα που έδωσε ο πρόεδρος του σωματείου Μάριος Αργυρίδης στην χθεσινή συνέλευση, για την μείωση του χρέους κατά 10 και πλέον εκατομμύρια ευρώ τα τελευταία έξι χρόνια, μιλούν από μόνα τους…
07/07 @ 09:37
«Γκατούζο του Μπενίν» τον αποκαλούν κάποιοι στην Γαλλία, τον Σέσσι Ντ’ Αλμέιδα. Τον 28χρονο Γάλλο, με καταγωγή από το Μπενίν, ο οποίος εκτός απρόοπτου θα αποτελέσει την έκτη μετεγγραφή του Απόλλωνα.
BEST OF THEMASPORTS