Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Κάποιοι ήταν στεναχωρημένοι με το τελικό 3-2, που διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες των Τούρκων, και άλλοι ήταν αισιόδοξοι ενόψει της ρεβάνς στο «Σούκρου Σαρατσόγλου» την ερχόμενη Πέμπτη.
Ο Μεντιλίμπαρ και ο Ελ Αραμπί φρόντισαν να τονώσουν την ψυχολογία όσων ήταν απογοητευμένοι με το γεγονός πως η Φενέρ μείωσε από το 3-0 που βρέθηκαν να προηγούνται στο 60’ οι Πειραιώτες.
Παρά την απογοήτευση που έκανε την εμφάνισή της μετά τη λήξη του αγώνα στο Καραϊσκάκη, χθες η κατάσταση στον Ρέντη ήταν σαφώς καλύτερη και η πίστη για πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League ήταν δεδομένη.
«Εμείς θα περάσουμε», κυριαρχούσε στα πηγαδάκια μεταξύ των ποδοσφαιριστών, οι οποίοι έχουν τον χρόνο να συγκεντρωθούν απόλυτα στην προσεχή αναμέτρηση με την τουρκική ομάδα.
Για σήμερα όλη η ομάδα έχει ρεπό και από αύριο θα επιστρέψουν οι «ερυθρόλευκοι» στις προπονήσεις μέχρι και την Τετάρτη, όταν η αποστολή θα αναχωρήσει για την Κωνσταντινούπολη για τη ρεβάνς με τη Φενέρμπαχτσε.
Sport-fm.gr