Η ΑΕΛ παρέμεινε αήττητη στα πλέι οφ του Β' γκρουπ επικρατώντας με 3-2 του Οθέλλου στο Αλφαμέγα, με την ομάδα της Αθηαίνου να παραμένει προτελευταία...

Η εικόνα του αγώνα

Καλύτερη η ΑΕΛ από την αρχή του αγώνα και μέχρι το ημίχρονο φιλοδώρησε τον Οθέλλο με τρία γκολ.

Πρώτα ο Παπαφώτης στο 12ο λεπτό με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ ενώ στο 30ο λεπτό ο Μορέιρα με δυνατό αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 2-0.

Ο Οθέλλος έψαξε ένα γκολ μετά το ημίωρο, σκόραρε μια φορά όμως ακυρώθηκε για οφ-σάιντ, και τελικά στο 45+3' ο Ανδρέου με κοντινή προβολή έγραψε το 3-0 για την ΑΕΛ.

Ο Οθέλλος δεν παρέδωσε τα όπλα και στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς. Πρώτα ο Χριστοδούλου στο 76' σκόραρε για το 3-1 με δυνατό συρτό σουτ ενώ στο 82' ο Κατσιατής με υπέροχη ενέργεια και τελείωμα μέσα από την περιοχή έγραψε το 3-2.

LIVE:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

82' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με υπέροχη ενέργεια και σουτ του Κατσιατή μέσα από την περιοχή!

76' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με δυνατό συρτό σουτ του Χριστοδούλου!

59' Σουτ του Παπαφώτη, η μπάλα κάπου κοντράρει και ο Παναγιώτου διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

51' Απειλεί ο Οθέλλος όμως το σουτ του Ναρντίνι μέσα από την περιοχή ήταν άστοχο

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+3' ΓΚΟΛ με Άγγελο Ανδρέου και 3-0! Ο Μορέιρα μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έκανε την παράλληλη μπαλιά, με τον Κύπριο εξτρέμ να σκοράρει με προβολή από τη μικρή περιοχή

3 λεπτά καθυστερήσεις

44' Ευκαιρία για τον Οθέλλο! Ο Σαγκαρέ προσπέρασε τον Ανέστη και πλάσαρε από πλάγια δεξιά όμως ο Φραντζής έδιωξε προ της γραμμής

40' Δεν μετρά το γκολ

39' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο όμως ακυρώνεται για οφ-σάιντ! Ελέγχεται στο VAR η φάση

37' Δυνατό σουτ του Ναρντίνι, ο Ανέστης μπλοκάρει σταθερά

30' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Μορέιρα! Ο εξτρέμ της ΑΕΛ με δυνατό σουτ με το αριστερό έγραψε το 2-0

28' Αναγκαστική αλλαγή η ΑΕΛ. Έξω ο Θεμιστοκλέους, μέσα ο Μορέιρα

18' Πλασέ από τον Κα, λίγο έξω η μπάλα

15' Σουτ του Ναρντίνι, μαζεύει ο Ανέστης

12' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Παπαφώτη! Ο Κύπριος μέσος έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Οθέλλου

3' Απειλεί η ΑΕΛ με τον Θεμιστοκλέους να κάνει σουτ από πλεονεκτική θέση, όμως δεν βρήκε στόχο

2' Κόρνερ για τον Οθέλλο, κεφαλιά από τον Γιάνσεν χωρίς όμως να ανησυχήσει τον Ανέστη

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΛ: Ανέστης, Φραντζής, Μεντόγιεβιτς, Αντρέου, Παπαφώτης, Σρνίτς, Σιλβέστρος, Μίντσεφ, Τζάλμα, Θεμιστοκλέους, Κα

Οθέλλος: Παναγιώτου, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Χριστοδούλου, Μπραμπίλια, Σανγκαρέ, Κατσιατής, Ανάγνκ, Πιχ, Κορίνους

Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χριστοδούλου Πολύδωρος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης

VAR: Αθανασίου Κυριάκος