Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ο «δικέφαλος του Βορρά», μετά την ισοπαλία που πήρε με την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια για το πρωτάθλημα, έχει στρέψει αποκλειστικά την προσοχή του στα παιχνίδια με τους Βέλγους, για τα προκριματικά του Conference League.
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου και οι ποδοσφαιριστές του θα βρεθούν το μεσημέρι, στις 12:00, στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας για να δουλέψουν για τελευταία φορά, πριν από το παιχνίδι με τη βελγική ομάδα.
Στη συνέχεια, θα γίνει γνωστή η αποστολή, η οποία το μεσημέρι -με πτήση τσάρτερ- θα αναχωρήσει από τη Θεσσαλονίκη για το Μπριζ, όπου αύριο το βράδυ (11/04, 22:00) θα αγωνιστεί στο «Γιαν Μπρέιντελ», με στόχο να κάνει το πρώτο βήμα για τα ημιτελικά της τρίτης τη τάξει διοργάνωσης της UEFA.
Ευχάριστο είναι το γεγονός πως ο Τάισον προπονήθηκε κανονικά χθες με την ομάδα και είναι διαθέσιμος, με τον Λουτσέσκου να καταστρώνει τα πλάνα του χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
Σε ό,τι αφορά τους τραυματίες, ο Ιβάν Νάσμπεργκ δούλεψε ατομικά, ενώ ο Γουίλιαμ Τρόοστ-Εκόνγκ έκανε θεραπεία και πρόγραμμα στο γυμναστήριο.
Sport-fm.gr