Με άνεση, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σετ στη Βούλα τη Θέτιδα στον δεύτερο μεταξύ τους ημιτελικό και προκρίθηκε στους τελικούς της φετινής Volley League γυναικών.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Στους τελικούς της Volley League γυναικών ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκες» νίκησαν 3-0 σετ τη Θέτιδα και στη Βούλα στον δεύτερο μεταξύ τους ημιτελικό του πρωταθλήματος και μετά το 3-0 σετ στου Ρέντη την περασμένη Τετάρτη στο πρώτο ματς, πήραν το «εισιτήριο» για τους τελικούς, περιμένοντας ΑΕΚ ή Παναθηναϊκό.
Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε στα δύο πρώτα σετ, όμως στο τρίτο δυσκολεύτηκε και χρειάστηκε η εμπειρία του στις τελευταίες φάσεις για να επικρατήσει.
Τα σετ: 18-25, 20-25, 24-26.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
16/07 @ 17:00
Tους αντιπάλους τους στον Α Γύρο του Champions League Ανδρών έμαθε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στην κλήρωση που έγινε το μεσημέρι στα γραφεία της CEV στο Λουξεμβούργο οι ‘πράσινοι’ εφόσον καταλάβουν μια εκ των δυο πρώτων θέσεων στον προκριματικό Όμιλο της Λετονίας τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα αγωνιστούν είτε με τον Ερυθρό Αστέρα Βελιγραδίου, είτε με την Volley Shonenwerd Ελβετίας.
17/07 @ 14:16
Σοκ είχε προκαλέσει η είδηση του θανάτου του Βαγγέλη Κουτσουλέα στις 17 Ιουλίου 2022, ενός αθλητή και ενός προπονητή που είχε συνδέσει το όνομά του με το βόλεϊ στη Μεσσηνία.
17/06 @ 20:17
Στις 17 Ιουνίου 2022 έφυγε από τη ζωή ο Ρόκις της Νέας Σαλαμίνας
07/06 @ 09:59
Το σωματείο Ροτσίδης Μάμμαρι ανακοινώνει τη συνεργασία του με το σωματείο ΑΠΟΕΛ στο τμήμα Πετόσφαιρα στην επαρχία Λευκωσίας, με απώτερο στόχο την ανάπτυξη και ενδυνάμωση του τμήματος.
05/06 @ 12:20
Ανακοίνωσε τον νέο του προπονητή ο Παφιακός
29/05 @ 20:38
Το… (εδώ κι ένα μήνα) πρέσινγκ του Παναθηναϊκού απέδωσε καρπούς, καθώς ντύνει ξανά στα «πράσινα» τη Μανωλίνα Κωνσταντίνου και γεμίζει με ποιότητα, ελληνικό στοιχείο και εμπειρία τις θέσεις των ακραίων.
BEST OF THEMASPORTS