Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Λόγω της παρουσίας της στο δεύτερο γκρουπ, η Λεμεσιανή ομάδα δίνει αγώνες βαθμολογικά αδιάφορους που αντιμετωπίζονται ως αγγαρεία από τον κόσμο της, γι' αυτό και ούτε οι κάτοχοι των εισιτηρίων διαρκείας δεν πάνε στο γήπεδο.
Ο Πάμπλο Ματσίν όμως, προσπαθεί μέσω αυτών των αγώνων να διατηρήσει τους παίκτες του σε αγωνιστική εγρήγορση, εκείνοι ακολουθούν τις οδηγίες του και στις 10/04 θα φανεί αν η διαχείριση που έγινε όλο αυτό το διάστημα, ήταν αποτελεσματική.
Ουσιαστικά, αυτά τα παιχνίδια πρωταθλήματος αντιμετωπίζονται στο Κολόσσι σαν μία μακρά περίοδος προετοιμασίας για τα κρίσιμα ματς του κυπέλλου, μία συνθήκη στην οποία είναι... αμάθητη η Λεμεσιανή ομάδα, άλλα υπάρχουν και τα θετικά από όλη αυτή τη διαδικασία, αφού οι παίκτες θα πάνε ξεκούραστοι και με καθαρό μυαλό να αντιμετωπίσουν μία... καταπονημένη Πάφο που κάθε εβδομάδα παίζει ντέρμπι στο πρώτο γκρουπ.
Από εκεί και πέρα, ο Ισπανός τεχνικός έχει συνεχώς τα βλέμματα του στην Παφιακή ομάδα, παρακολουθώντας τα παιχνίδια της και αξιολογώντας όλα τα δεδομένα που έχει ενώπιων του, μέχρι να έρθει η στιγμή που θα αποφασίσει για τα τελικά του πλάνα, αναμένοντας μέχρι τότε να ξεκαθαρίσει οριστικά και το τοπίο με τους τραυματίες...