Διαβάστε τι δήλωσε μετά το τέλος του παιγνιδιού με την ΑΕΖ ο προπονητής του Οθέλλου, Κώστας Σακκάς.

Αναλυτικά:

«Η νίκη ανήκει στους ποδοσφαιριστές. Το αναζητούσαμε εδώ και καιρό και αν ερχότανε λίγο πιο νωρίτερα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Είμασταν κοντά κάποιες φορές αλλα δεν τα καταφέραμε. Σήμερα είμασταν σοβαροί από το πρώτο λεπτό και αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες. Σκοράραμε και κρατήσαμε και το μηδέν. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Ελπίζω να βοηθήσει ψυχολογικά τους ποδοσφαιριστές. Τα πράγματα δεν αλλάζουν πολύ αλλα είναι κάτι το οποίο μπορούμε να στηριχτούμε. Να μπορούμε να πάρουμε το πρωτάθλημα εκεί όπου μπορούμε. Υπάρχει επόμενη μέρα στο ποδόσφαιρο γιατί ήταν απογοητευμένοι από τα τελευταία αποτελέσματα. Χρειαζόμαστε ξεκούραση κα να καθαρίσει το μυαλό μας».