Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Συνεδριακό Κέντρο του Σταδίου ΓΣΠ η κλήρωση της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca - Cola Α' & Β' Κατηγορίας αγωνιστικής περιόδου 2023 - 2024.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Η διαδικασία της κλήρωσης έγινε στην παρουσία του Χάρη Λοϊζίδη, Αναπληρωτή Προέδρου της ΚΟΠ, του Γενικού Διευθυντή της Ομοσπονδίας Ανθούλη Μυλωνά ενώ την Coca - Cola εκπροσώπησε η Ζαφείρω Σταύρου, Channel Marketing Manager της εταιρείας.
Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης:
Άρης - Ομόνοια
Πάφος FC - Απόλλων
Οι αγώνες θα είναι διπλοί και θα διεξαχθούν την Τετάρτη 10 Απριλίου, την Τετάρτη 17 Απριλίου, ενώ διαθέσιμη είναι και η Τετάρτη 01.05.2024 αν προκύψει ανάγκη. Αγωνιστικές είναι και οι ημέρες Τρίτη και Πέμπτη.
Οι ομάδες που θα προκριθούν μέσα από τους αγώνες της ημιτελικής φάσης θα αγωνιστικούν στον τελικό της διοργάνωσης που προγραμματίζεται το Σάββατο 18.05.2024.
Οι τιμές εισόδου της ημιτελικής φάσης:
Κανονικό 20 ευρώ
Μαθητικό 10 ευρώ
Παιδικό 1 ευρώ
Τα Σωματεία μπορούν να κάνουν αίτημα για μείωση της τιμής εισόδου.
Δείτε βίντεο:
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
13/06 @ 14:11
Η ΚΟΠ δημοσιεύει την προκήρυξη του Πρωταθλήματος Coca - Cola 2024 - 2025.
05/06 @ 15:22
Όπως ανέφερε ο Κωνσταντίνος Σιαμπουλλής σε σημερινές ραδιοφωνικές του δηλώσεις, σύμφωνα με την προκύρηξη, ο τελικός κυπέλλου της νέας σεζόν (2024-2025), θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ, όμως θα υπάρχει ένα... «παράθυρο» για να γίνει σε άλλο γήπεδο!
22/05 @ 15:44
Το τμήμα διαιτησίας της ΚΟΠ επεξηγεί τη φάση του 3ου λεπτού του τελικού Κυπέλλου Coca - Cola στην οποία καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Πάφου μετά από On field review.
21/05 @ 20:19
Είθισται να λέμε πως το κύπελλο είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, αλλά στην Κύπρο αυτό το κλισέ το βλέπουμε σπάνια να παίρνει «σάρκα και οστά», αφού τις περισσότερες φορές το τρόπαιο το σηκώνει ομάδα που βρίσκεται στο... TOP-5 στις κατακτήσεις.
19/05 @ 00:28
Έδωσαν τα χέρια Μπρούνο και Σεμέδο, μετά το τέλος του τελικού.
18/05 @ 22:18
Μίλησε στην τηλεόραση του ΑΛΦΑ ο ΠτΔ Νίκος Χριστοδουλίδης μετά το τέλος του τελικού κυπέλλου. Ευτυχισμένος καθώς η Πάφος είναι η ομάδα του.
BEST OF THEMASPORTS