Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Για τη νίκη επί της Ομόνοιας: «Με την εικόνα που έχουμε παρουσιάσει στις πρώτες τρεις αγωνιστικές των πλέι οφ, δείχνουμε ότι μπορούμε να το παλέψουμε μέχρι τέλος, κάτι που είχαμε πει ανεξάρτητα της διαφοράς που είχαμε. Κάθε αγωνιστική παίζουμε τα ρέστα μας. Στο ΓΣΠ τα καταφέραμε σε ένα τέλειο τακτικά παιχνίδι, είχαμε τους τρόπους για να το κερδίσουμε και δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλο να μας απειλήσει στη συνέχεια μετά το γκολ. Είμαστε αποφασισμένοι να συνεχίσουμε έτσι και στη συνέχεια».
Για το πόσους βαθμούς έχασε με τον Μπεν Σιμόν στον πάγκο της: «Οι απώλειες είναι μετρημένες. Η ισοπαλία με τον Οθέλλο, η ήττα με τον Απόλλωνα, η ήττα στο κύπελλο και η ισοπαλία με Άρη και ΑΠΟΕΛ».
Για τη συνέχεια: «Ακόμη δεν έχουμε εξασφαλίσει καν την Ευρώπη. Έχουμε 7 παιχνίδια για να διεκδικήσουμε το μεγάλο στόχο».