Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Αναλυτικά:
«Ήμασταν απογοητευμένοι στο ημίχρονο γιατί ήμασταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο μέρος. Είπαμε στα παιδιά ότι ήμαστε καλύτερη ομάδα και ότι μπορούμε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Τα παιδιά προσπάθησαν πάρα πολύ και τα καταφέραν, είχε τις ευκαιρίες του ο Απόλλωνας στο τέλος».
Για τα κίνητρα στους παίκτες: «Είναι πάρα πολύ μεγάλη συζήτηση, αξίζουν συγχαρητήρια πρώτα στους συνεργάτες μου και μετά στους παίκτες. Το μόνο που υποσχόμαστε είναι να συνεχίσουμε κάθε ματς με στόχο τη νίκη».
«Από την μέρα που κλήθηκα στον πάγκο της ΑΕΛ δίνω τον καλύτερο μου εαυτό».
Αν θέλει να συνεχίσει: «Ναι, θέλω να συνεχίσω. Ποιος δεν θα ήθελε; Είμαστε εδώ στην ομάδα εδώ και πολλά χρόνια και την ξέρουμε».
Για το ότι ΑΕΛ και Απόλλων είναι εκτός εξάδας: «Για την Λεμεσό είναι ότι χειρότερο...μέσα σε αυτό το γήπεδο να μην υπάρχει στόχος βαθμολογικός. Κάθε ντέρμπι έχει τις ιδιαιτερότητες του».