Με νέα νίκη της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ στην ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ επί του ΑΠΟΛΛΩΝΑ και νικη της LEMESOS VOLLEYBALL στο Λεμεσιανό ντέρμπι επί της Robo Markets ΑΕΛ ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική, 3η του Ομίλου Τίτλου 1-4 στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ.

ΌΜΙΛΟΣ 1-4

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ: ΑΠOΛΛΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 0-3 (14-25, 15-25, 12-25)

Με εμφαντικό τρόπο πέρασε από την ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ η πρωταθλήτρια ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ που επικράτησε 0-3 του ΑΠΟΛΛΩΝΑ σε 1’12. Τον αγώνα παρακολούθησαν 50 θεατές.

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ξέφυγε από νωρός 09-18 και 14-23 για να επικρατήσει 14-25 σε 20 ‘ και προηγήθηκε 0-1 σετ.

Σε παρόμοιο τέμπο και το δεύτερο σετ με την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ να ξεφεύγει 12-19 και να κλείνει το σετ 15-25 σε 24΄για να γράψει το 0-2 σε 24’

Στο τρίτο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ξέφυγε 11-21 κερδίζοντας 12-25 σε 22’ γράφοντας το τελικό 0-3 σετ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Κhatarasvili, Milanova, Kyrychenko, Λάμπρου, Χριστοφόρου, Da Silva - Λίμπερο 1: Δαύίδ, Λίμπερο 2: Ζακχαίου - Aλλαγές; Κωνσταντοπούλου, Γεωργίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (P. FONGEL): Λεωνίδου, Hudima, Ριαλά, Mudritskaya, Kωνσταντίνου, Drodz - Λίμπερο 1: Κούτα, Λίμπερο 2: Χριστοφόρου - Αλλαγές: Zεμπύλα, Nogueras, Νικολάου,

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δ. Κουκούνης - Ι. Μιτσής

NΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ: Robo Markets ΑΕΛ - LEMESOS VOLLEYBALL 0-3 (18-25, 08-25, 21-25)

Την πρώτη της νίκη στον Όμιλο 1-4 πέτυχε η LEMESOS VOLLEYBALL που επικράτησε στην Αίθουσα ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ της Robo Markets ΑΕΛ με 0-3 σετ σε 1’08 και ανέβηκε στην 3η θέση αφήνοντας 4η την Robo Markerts ΑΕΛ.

Στο πρώτο σετ οι ροζ επικράτησαν 18-25 σε 21’ και προηγήθηκε 0-1 σετ. Η LEMESOS VOLLEYBALL ήταν ανώτερη στο δεύτερο σετ και αφού προηγήθηκε 05-11 κέρδισε 08-25 σε 19’ και αύξησε σε 0-2 σετ.

Στο τρίτο σετ έγινε παιχνίδι με τις δυο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τη Lemesos Volleyball να επικρατεί 21-25 σε 25΄επικρατώντας 0-3.

Robo Markets AΕΛ (J. PAYAN): Σπύρου, Simonia, Zvereva, Cvlovic, Tai, Πεχλιβάνη - Λίμπερο 1; Κοκκή, Λίμπερο 2; Παλιομυλίτη - Aλλαγές: Mιχαήλ, Θεοφίλου.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΛΙΟΤΑΤΗΣ: Rodwald, Στυλιανού, Σιαπάνη, Ertz, Ferguson, Maciagowski - Λίμπερο 1: Iωάννου, Λίμπερο 2: Καραολή - Αλλαγές: Kυριάκου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χρ. Μαιφόσιης - Χρ. Μητροφάνους