Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ο Κύπριος τεχνικός και άλλοτε πασαδόρος του τριφυλλιού, είναι στον πάγκο της ομάδας από το 2013. Έκτοτε υπάρχουν μόνο επιτυχίες για το πετοσφαιρικό τμήμα της Ομόνοιας με συνεχόμενους τίτλους και διακρίσεις.
Μέχρι το 2013 η Ομόνοια είχε να επιδείξει μόνο 2 κύπελλα, αριθμός πολύ φτωχός. Με την έλευση όμως Σάββα η ιστορία άλλαξε. Μέσα σε 10 χρόνια οι πράσινοι κατέκτησαν 8 πρωταθλήματα με τελευταίο το χθεσινό. Επίσης πήραν 8 σούπερ καπ και 7 κύπελλα.
Αυτοί οι αριθμοί είναι εντυπωσιακοί και ο Σάββας Σάββα ξεκάθαρα είναι ότι καλύτερο είχε και θα έχει η Ομόνοια στον πάγκο της.