Η Ίντερ μοιάζει να μην έχει αντίπαλο φέτος στην Serie A. Μετά το χθεσινό 0-4 επί της Λέτσε, βρίσκεται στο +9 από τη δεύτερη Γιουβέντους έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι καταγράφει εντυπωσιακές επιδόσεις, αλλά αυτή που είναι πραγματικά απίστευτη είναι πως σε όλο το πρωτάθλημα, στα 25 παιχνίδια που έχει δώσει, έχει βρεθεί πίσω στο σκορ για μόλις 38 λεπτά συνολικά!

Οι «νερατζούρι» βρέθηκαν να χάνουν για 27 λεπτά από την Σασουόλο (στη μοναδική τους ήττα στο πρωτάθλημα), για 6 από τη Γιουβέντους και για 5 από τη Ρόμα.

Αντίστοιχα, η Ίντερ προπορεύεται στο σκορ για 1.218 λεπτά συνολικά, ενώ είναι ισόπαλη (χωρίς να υπολογίζεται το 0-0) για 188 λεπτά.