Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ως γνωστό, ο ρόλος του από το καλοκαίρι και μετά θα είναι διαφορετικός αφού θα εκτελεί καθήκοντα ως Σύμβουλος στρατηγικού ποδοσφαιρικού σχεδιασμού.
Ο Ελλαδίτης τεχνικός κάνει ντεμπούτο την Κυριακή στο στάδιο «Αλφαμέγα» απέναντι στον Άρη για την πρεμιέρα των πλέι-οφ και ο πήχης δυσκολίας είναι ψηλά.
Οι πρώτοι και άμεσοι στόχοι του Αναστασίου είναι να παρουσιάσει πιο ανταγωνιστική την Ομόνοια και να βρει επιτέλους τους σωστούς ρόλους για τον κάθε παίκτη ξεχωριστά.
Οι αλχημείες του Ρέκνταλ σε κάποια παιχνίδια είχαν φέρει αποτελέσματα όμως σε γενικές γραμμές είχαν αρνητικό αντίκτυπο στην απόδοση της Ομόνοιας.
Χαρακτηριστικό είναι ότι το τριφύλλι εδώ και μια διετία δεν έχει κερδίσει τον Άρη, οπότε αυτό από μόνο του είναι έξτρα κίνητρο στη μάχη της Ομόνοιας για την 3η θέση.