Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Την ΥΠΑΝ Αθηνά Μιχαηλίδου και τον Πρόεδρο του ΚΟΑ Γιάννη Ιωάννου εκπροσώπησε ο Θεόδωρος Καυκαρίδης, ο οποίος στον χαιρετισμό του στάθηκε στην αλματώδη άνοδο της κολύμβησης τα τελευταία χρόνια, ενώ επισήμανε τη σταθερή και αδιάλειπτη στήριξη του Οργανισμού προς την Ομοσπονδία και το άθλημα. Ευχήθηκε δε η κυπριακή κολύμβηση να έχει τη μεγαλύτερη δυνατή εκπροσώπηση στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι το καλοκαίρι.
Τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου και η Γενική Διευθύντρια του ΚΟΑ συμμετείχαν στις απονομές των επάθλων στους κορυφαίους/κορυφαίες του 2023. Παναγιώτης Πανάρετος (Ν.Ο. Αμμοχώστου) και Κάλια Αντωνίου (Ν.Ο. Λεμεσού) βραβεύτηκαν ως οι κορυφαίοι στην κολύμβηση, ο Σόλων Νικολάου (ΑΠΟΕΛ) στην υδατοσφαίριση και οι Ροδόλφος Ροδόλφου (Ν.Ο. Κωνσταντίας), Άντρεα Ολίβια Πρωτόπαπα (Ν.Ο. Λεμεσού) στην κολύμβηση ανοικτής θάλασσας. Κορυφαίες ομάδες αναδείχτηκαν ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού στην κολύμβηση, ο ΑΠΟΕΛ στην υδατοσφαίριση και ο Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου στην κολύμβηση ανοικτής θάλασσας. Στις ειδικές βραβεύσεις τιμήθηκε ο τέως Πρόεδρος του ΚΟΑ Ανδρέας Μιχαηλίδης για την προσφορά του.