Έξαλλα πανηγύρισαν την σπουδαία πρόκριση επί της ΑΕΛ οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα, οποίοι στις 29 Φεβρουαρίου θα κοντραριστούν στο «Αλφαμέγα» με την ΑΕΚ, με έπαθλο το εισιτήριο για τα ημιτελικά!
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.