Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Αναλυτικά όσα είπε:
«Είναι ένα παιχνίδι όπως τα υπόλοιπα, ένα παιχνίδι πρωταθλήματος που θα κυνηγήσουμε το τρίποντο. Θέλουμε να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά στη βαθμολογία. Προετοιμαστήκαμε όσο καλύτερα γίνεται για να διεκδικήσουμε το τρίποντο».
Για το ντέρμπι κυπέλλου κόντρα στον Απόλλωνα: «Το παιχνίδι της Τετάρτης θα μπει στο μυαλό μας από αύριο. Είναι το παιχνίδι της χρονιάς. Μετά το αποψινό παιχνίδι, θα έχουμε τρεις μέρες μπροστά μας, μία λιγότερη από τον αντίπαλο που έπαιξε χθες. Είναι κρίμα που θα παίξουμε χωρίς κόσμο, δεν μας αρέσει καθόλου. Η ΑΕΛ είναι ομάδα που αντλεί δύναμη από τον κόσμο της».
Για την προετοιμασία: «Αντιλαμβάνεστε πως αυτές τις δώδεκα μέρες έχουμε τρία παιχνίδια, οπότε δεν μπορούν να τραβήξουν όλο το βάρος μόνο κάποιοι ποδοσφαιριστές. Ο Γαρπόζης έκανε αλλαγές σήμερα και όποιος κληθεί να παίξει, θα δώσει τον καλύτερο του εαυτό».
Για τον Μίντσεφ: «Έμεινε προληπτικά εκτός, θα είναι διαθέσιμος για το παιχνίδι της Τετάρτης».