Η μάχη για την αποφυγή της διαβάθμισης εισέρχεται σε κρίσιμη καμπή καθώς στη φάση των πλέι οφ θα καθοριστεί ποιες 3 ομάδες θα υποβιβαστούν.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Οκτώ ομάδες θα αγωνιστούν στο β' γκρουπ και με βάση τα σημερινά δεδομένα 4 ομάδες δίνουν... μεγάλη μάχη. Δείτε τι έκαναν μεταξύ τους οι 8 ομάδες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Μόνο η Νέα Σαλαμίνα ξεπέρασε τους 30 βαθμούς, ενώ η Δόξα δεν νίκησε κανέναν!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: 33 ΒΑΘΜΟΙ (10 ΝΙΚΕΣ, 3 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 1 ΗΤΤΑ, 30-14 ΓΚΟΛ)
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: 29 ΒΑΘΜΟΙ (8 ΝΙΚΕΣ, 5 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 1 ΗΤΤΑ, 29-10 ΓΚΟΛ)
ΑΕΛ: 28 ΒΑΘΜΟΙ (9 ΝΙΚΕΣ, 1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ, 4 ΗΤΤΕΣ, 24-17 ΓΚΟΛ)
ΕΘΝΙΚΟΣ: 21 ΒΑΘΜΟΙ (5 ΝΙΚΕΣ, 6 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 3 ΗΤΤΕΣ, 21-16 ΓΚΟΛ)
ΟΘΕΛΛΟΣ: 14 ΒΑΘΜΟΙ (3 ΝΙΚΕΣ, 5 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 6 ΗΤΤΕΣ, 16-21 ΓΚΟΛ)
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: 13 ΒΑΘΜΟΙ (3 ΝΙΚΕΣ, 4 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 7 ΗΤΤΕΣ, 17-24 ΓΚΟΛ)
ΑΕΖ: 10 ΒΑΘΜΟΙ (1 ΝΙΚΕΣ, 7 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 6 ΗΤΤΕΣ, 19-31 ΓΚΟΛ)
ΔΟΞΑ: 3 ΒΑΘΜΟΙ (Ο ΝΙΚΕΣ, 3 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 11 ΗΤΤΕΣ, 5-30 ΓΚΟΛ)

Α ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική:
Απόλλωνας-Οθέλλος 1-1 (Σανγκάλ 18'/Χριστοδούλου 35')
Δόξα-ΑΕΛ 0-1 (Moρσάι 8')
2η αγωνιστική:
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 1-1 (Παπαγεωργίου 68'/Γιούρτσεβιτς 45'+4')
ΑΕΛ-ΑΕΖ 4-3 (Ανδρέου 45'+2', Xέντι 52', Σρνιτς 72', Παπαφώτης 88'/Κάστρο 10', Σλόγκαρ 15', Σιφνέος 80' πεν.)
3η αγωνιστική:
Εθνικός-Οθέλλος 1-1 (Μ.Ηλία 1'/Μαμαντού 63')
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα 1-0 (Βαλμπουενά 12')
4η αγωνιστική:
Δόξα-ΑΕΖ 1-3 (Ασάντε 60′ / Χατζηβασίλης 19′, Σιφνέος 37′, Κάστρο 88′)
Καρμιώτισσα - Ανόρθωση 1-3 (Κατσαντώνης 77'/Φερέρ 21', Γκερέρο 53', Καστέλ 90'+)
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 4-0 (Nτιακιτέ 20', Ντουρμισάι 40', Ντορεγκαράι 83', 89' πεν.)
5η αγωνιστική:
Εθνικός-Καρμιώτισσα 3-0 (Μ.Ηλία 27', Ιριόντο 46', Πεχλιβάνης 85')
Απόλλωνας – ΑΕΛ 2-0 (Γιούρσεβιτς 63', Μάρκες 73')
Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ναρντίνι 24', Γιάνσεν 80' / Ντάτκοβιτς 4', Ντιακιτέ 45'+5', Ντορεγκαράι 90' πεν.)
6η αγωνιστική:
Καρμιώτισσα-Οθέλλος 0-0
7η αγωνιστική:
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 2-0 (Μπεχαράνο 52', Ντορεγκαράι 71')
Απόλλωνας-Δόξα 4-0 (Εκπολό 5', Μάρκες 71', 81', 89')
Εθνικός–ΑΕΛ 1-0 (Καμπρέρα 45')
8η αγωνιστική:
ΑΕΛ-Οθέλλος 2-1 (Μακρής 10', Μεντόζα 86'/Ναρντίνι 70')
ΑΕΖ-Απόλλωνας 0-5 (Βαλμπουενά 3', Mάρκες 46', Πέρετζ 76' πεν., 90'+4', Ρουίζ αυτ.90'+5')
9η αγωνιστική:
Εθνικός-Δόξα 2-0 (Μ.Ηλία 14' πεν., 88')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 2-1 (Κονέ 4', Ντορεγκαράι 77'/ Τζάλμα 49')
Οθέλλος-Άρης 0-1 (Καζού 32')
10η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Εθνικός 1-1 (Ντιγκινί 52'/Καμπρέρα 54')
Δόξα-Οθέλλος 0-2 (Ποπέσκου 67', Μπραμπίγια 90')
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 2-1 (Μαλόνε αυτ. 28', Φιλίποβιτς 42'/Ντούμπια 88')
11η αγωνιστική:
Νέα Σαλαμίνα-Δόξα 2-0 (Ντιακιτέ 68', Ντορεγκαράι 78' πεν.)
Οθέλλος-ΑΕΖ 2-1 (Ποπέσκου 63', 89'/ Κάστρο 27' πεν.)
12η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Ντιγκινί 14' πεν., Σεργίου 90'+αυτ./Κατσιαρής 21', Ντουρμισάι 54')
Δόξα-Καρμιώτισσα 2-2 (Βελκόφσκι 17', Τρούγιτς 22' / Φουρ 8' πεν., Β.Κυριάκου 37' αυτ.)
13η αγωνιστική:
Εθνικός-Απόλλωνας 2-2 (Καμρπέρα 36', Λίπσκι 58' / Kρέμντσικ 4', 90')
Καρμιώτισσα-ΑΕΖ 1-1 (Κατσαντώνης 34'/Χατζηβασίλης 56')
Β' ΓΥΡΟΣ
14η αγωνιστική:
Οθέλλος-Απόλλωνας 0-3 (Βαλμπουενά 37', 50' πεν., Aμπντουραχίμι 76')
ΑΕΛ-Δόξα 2-0 (Τζάλμα 34', Παπαφώτης 65')
15η αγωνιστική:
ΑΕΖ–ΑΕΛ 1-4 (Χατζηβασίλης 40'/Κα 30', Μακρής 32', 64', Ανδρέου 90'+)
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (Ντουρμισάι 18', Νάρσινγκ 32')
16η αγωνιστική:
Οθέλλος-Εθνικός 2-1 (Καστάνας 45'+3', Σούτο 85'/Ντε Ιριόντο 21')
Καρμιώτισσα-Απόλλωνας 3-4 (Ντούμπια 39', 84'πεν., Ρόσι 87' / Αμπντουραχίμι 3', Μάρκες 37', Μαλεκκίδης 75', Πέρετς 90'+6')
17η αγωνιστική:
Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')
ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')
18η αγωνιστική:
ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
19η αγωνιστική:
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
20ή αγωνιστική:
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
ΑΕΚ-Πάφος 1-0 (Φαράζ 85')
21η αγωνιστική:
Οθέλλος – ΑΕΛ 0-3*
Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
22η αγωνιστική:
Άρης-Οθέλλος 4-0 (Σάβο 63', 80', 90'+5' πεν., Σπόλιαριτς 90'+1/)
Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
23η αγωνιστική:
Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
Οθέλλος – Δόξα 0-0
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')
24η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', Ντούρις 60' πεν., Σαγκαρέ 71')
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
25η αγωνιστική:
Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')
26η αγωνιστική:
Απόλλωνας-Εθνικός 0-0
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)

ANAΛΥΤΙΚΑ ΑΝΑ ΟΜΑΔΑ:
ΑΕΖ: 10 ΒΑΘΜΟΙ (1 ΝΙΚΕΣ, 7 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 6 ΗΤΤΕΣ, 19-31 ΓΚΟΛ)
2η αγωνιστική:ΑΕΛ-ΑΕΖ 4-3 (Ανδρέου 45'+2', Xέντι 52', Σρνιτς 72', Παπαφώτης 88'/Κάστρο 10', Σλόγκαρ 15', Σιφνέος 80' πεν.)
4η αγωνιστική:Δόξα-ΑΕΖ 1-3 (Ασάντε 60′ / Χατζηβασίλης 19′, Σιφνέος 37′, Κάστρο 88′)
8η αγωνιστική:ΑΕΖ-Απόλλωνας 0-5 (Βαλμπουενά 3', Mάρκες 46', Πέρετζ 76' πεν., 90'+4', Ρουίζ αυτ.90'+5')
10η αγωνιστική:ΑΕΖ-Εθνικός 1-1 (Ντιγκινί 52'/Καμπρέρα 54')
11η αγωνιστική:Οθέλλος-ΑΕΖ 2-1 (Ποπέσκου 63', 89'/ Κάστρο 27' πεν.)
12η αγωνιστική:ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Ντιγκινί 14' πεν., Σεργίου 90'+αυτ./Κατσιαρής 21', Ντουρμισάι 54')
13η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-ΑΕΖ 1-1 (Κατσαντώνης 34'/Χατζηβασίλης 56')
-
15η αγωνιστική:ΑΕΖ–ΑΕΛ 1-4 (Χατζηβασίλης 40'/Κα 30', Μακρής 32', 64', Ανδρέου 90'+)
17η αγωνιστική:ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')
21η αγωνιστική:Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
23η αγωνιστική:Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
24η αγωνιστική:ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', Ντούρις 60' πεν., Σαγκαρέ 71')
25η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')
26η αγωνιστική:ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)



ΑΕΛ: 28 ΒΑΘΜΟΙ (9 ΝΙΚΕΣ, 1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ, 4 ΗΤΤΕΣ, 24-17 ΓΚΟΛ)
1η αγωνιστική:Δόξα-ΑΕΛ 0-1 (Moρσάι 8')
2η αγωνιστική:ΑΕΛ-ΑΕΖ 4-3 (Ανδρέου 45'+2', Xέντι 52', Σρνιτς 72', Παπαφώτης 88'/Κάστρο 10', Σλόγκαρ 15', Σιφνέος 80' πεν.)
5η αγωνιστική:Απόλλωνας – ΑΕΛ 2-0 (Γιούρσεβιτς 63', Μάρκες 73')
7η αγωνιστική:Εθνικός–ΑΕΛ 1-0 (Καμπρέρα 45')
8η αγωνιστική:ΑΕΛ-Οθέλλος 2-1 (Μακρής 10', Μεντόζα 86'/Ναρντίνι 70')
9η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 2-1 (Κονέ 4', Ντορεγκαράι 77'/ Τζάλμα 49')
10η αγωνιστική:ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 2-1 (Μαλόνε αυτ. 28', Φιλίποβιτς 42'/Ντούμπια 88')
-
14η αγωνιστική:ΑΕΛ-Δόξα 2-0 (Τζάλμα 34', Παπαφώτης 65')
15η αγωνιστική:ΑΕΖ–ΑΕΛ 1-4 (Χατζηβασίλης 40'/Κα 30', Μακρής 32', 64', Ανδρέου 90'+)
18η αγωνιστική:ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
20ή αγωνιστική:ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
21η αγωνιστική:Οθέλλος – ΑΕΛ 0-3*
22η αγωνιστική:ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
23η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')


ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: 29 ΒΑΘΜΟΙ (8 ΝΙΚΕΣ, 5 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 1 ΗΤΤΑ, 29-10 ΓΚΟΛ)
1η αγωνιστική:Απόλλωνας-Οθέλλος 1-1 (Σανγκάλ 18'/Χριστοδούλου 35')
2η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 1-1 (Παπαγεωργίου 68'/Γιούρτσεβιτς 45'+4')
3η αγωνιστική:Απόλλωνας-Καρμιώτισσα 1-0 (Βαλμπουενά 12')
5η αγωνιστική:Απόλλωνας – ΑΕΛ 2-0 (Γιούρσεβιτς 63', Μάρκες 73')
7η αγωνιστική:Απόλλωνας-Δόξα 4-0 (Εκπολό 5', Μάρκες 71', 81', 89')
8η αγωνιστική:ΑΕΖ-Απόλλωνας 0-5 (Βαλμπουενά 3', Mάρκες 46', Πέρετζ 76' πεν., 90'+4', Ρουίζ αυτ.90'+5')
13η αγωνιστική:Εθνικός-Απόλλωνας 2-2 (Καμρπέρα 36', Λίπσκι 58' / Kρέμντσικ 4', 90')
-
14η αγωνιστική:Οθέλλος-Απόλλωνας 0-3 (Βαλμπουενά 37', 50' πεν., Aμπντουραχίμι 76')
15η αγωνιστική:Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (Ντουρμισάι 18', Νάρσινγκ 32')
16η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Απόλλωνας 3-4 (Ντούμπια 39', 84'πεν., Ρόσι 87' / Αμπντουραχίμι 3', Μάρκες 37', Μαλεκκίδης 75', Πέρετς 90'+6')
18η αγωνιστική:ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
20ή αγωνιστική:Δόξα-Απόλλωνας 0-3 (Μαλεκκίδης 17', Βαλμπουενά 45', Μπανγκένγκα 48')
21η αγωνιστική:Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
26η αγωνιστική:Απόλλωνας-Εθνικός 0-0

ΔΟΞΑ: 3 ΒΑΘΜΟΙ (Ο ΝΙΚΕΣ, 3 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 11 ΗΤΤΕΣ, 5-30 ΓΚΟΛ)
1η αγωνιστική:Δόξα-ΑΕΛ 0-1 (Moρσάι 8')
4η αγωνιστική:Δόξα-ΑΕΖ 1-3 (Ασάντε 60′ / Χατζηβασίλης 19′, Σιφνέος 37′, Κάστρο 88′)
7η αγωνιστική:Απόλλωνας-Δόξα 4-0 (Εκπολό 5', Μάρκες 71', 81', 89')
9η αγωνιστική:Εθνικός-Δόξα 2-0 (Μ.Ηλία 14' πεν., 88')
10η αγωνιστική:Δόξα-Οθέλλος 0-2 (Ποπέσκου 67', Μπραμπίγια 90')
11η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Δόξα 2-0 (Ντιακιτέ 68', Ντορεγκαράι 78' πεν.)
12η αγωνιστική:Δόξα-Καρμιώτισσα 2-2 (Βελκόφσκι 17', Τρούγιτς 22' / Φουρ 8' πεν., Β.Κυριάκου 37' αυτ.)
-
14η αγωνιστική:ΑΕΛ-Δόξα 2-0 (Τζάλμα 34', Παπαφώτης 65')
17η αγωνιστική:ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')
20ή αγωνιστική:Δόξα-Απόλλωνας 0-3 (Μαλεκκίδης 17', Βαλμπουενά 45', Μπανγκένγκα 48')
22η αγωνιστική:Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
23η αγωνιστική:Οθέλλος – Δόξα 0-0
24η αγωνιστική:Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
25η αγωνιστική: Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')

ΕΘΝΙΚΟΣ: 21 ΒΑΘΜΟΙ (5 ΝΙΚΕΣ, 6 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 3 ΗΤΤΕΣ, 21-16 ΓΚΟΛ)
3η αγωνιστική:Εθνικός-Οθέλλος 1-1 (Μ.Ηλία 1'/Μαμαντού 63')
4η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 4-0 (Nτιακιτέ 20', Ντουρμισάι 40', Ντορεγκαράι 83', 89' πεν.)
5η αγωνιστική:Εθνικός-Καρμιώτισσα 3-0 (Μ.Ηλία 27', Ιριόντο 46', Πεχλιβάνης 85')
7η αγωνιστική:Εθνικός–ΑΕΛ 1-0 (Καμπρέρα 45')
9η αγωνιστική:Εθνικός-Δόξα 2-0 (Μ.Ηλία 14' πεν., 88')
10η αγωνιστική:ΑΕΖ-Εθνικός 1-1 (Ντιγκινί 52'/Καμπρέρα 54')
13η αγωνιστική:Εθνικός-Απόλλωνας 2-2 (Καμρπέρα 36', Λίπσκι 58' / Kρέμντσικ 4', 90')
-
16η αγωνιστική:Οθέλλος-Εθνικός 2-1 (Καστάνας 45'+3', Σούτο 85'/Ντε Ιριόντο 21')
17η αγωνιστική:Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')
18η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
20ή αγωνιστική:ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
22η αγωνιστική:Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
23η αγωνιστική:Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
26η αγωνιστική:Απόλλωνας-Εθνικός 0-0

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: 13 ΒΑΘΜΟΙ (3 ΝΙΚΕΣ, 4 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 7 ΗΤΤΕΣ, 17-24 ΓΚΟΛ)
3η αγωνιστική:Απόλλωνας-Καρμιώτισσα 1-0 (Βαλμπουενά 12')
5η αγωνιστική:Εθνικός-Καρμιώτισσα 3-0 (Μ.Ηλία 27', Ιριόντο 46', Πεχλιβάνης 85')
6η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Οθέλλος 0-0
7η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 2-0 (Μπεχαράνο 52', Ντορεγκαράι 71')
10η αγωνιστική:ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 2-1 (Μαλόνε αυτ. 28', Φιλίποβιτς 42'/Ντούμπια 88')
12η αγωνιστική::Δόξα-Καρμιώτισσα 2-2 (Βελκόφσκι 17', Τρούγιτς 22' / Φουρ 8' πεν., Β.Κυριάκου 37' αυτ.)
13η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-ΑΕΖ 1-1 (Κατσαντώνης 34'/Χατζηβασίλης 56')
-
16η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Απόλλωνας 3-4 (Ντούμπια 39', 84'πεν., Ρόσι 87' / Αμπντουραχίμι 3', Μάρκες 37', Μαλεκκίδης 75', Πέρετς 90'+6')
18η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
19η αγωνιστική:Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
20ή αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
23η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')
25η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')
26η αγωνιστική:ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)


ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: 33 ΒΑΘΜΟΙ (10 ΝΙΚΕΣ, 3 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 1 ΗΤΤΑ, 30-14 ΓΚΟΛ)
2η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 1-1 (Παπαγεωργίου 68'/Γιούρτσεβιτς 45'+4')
4η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 4-0 (Nτιακιτέ 20', Ντουρμισάι 40', Ντορεγκαράι 83', 89' πεν.)
5η αγωνιστική:Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ναρντίνι 24', Γιάνσεν 80' / Ντάτκοβιτς 4', Ντιακιτέ 45'+5', Ντορεγκαράι 90' πεν.)
7η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 2-0 (Μπεχαράνο 52', Ντορεγκαράι 71')
9η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 2-1 (Κονέ 4', Ντορεγκαράι 77'/ Τζάλμα 49')
11η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Δόξα 2-0 (Ντιακιτέ 68', Ντορεγκαράι 78' πεν.)
12η αγωνιστική:ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Ντιγκινί 14' πεν., Σεργίου 90'+αυτ./Κατσιαρής 21', Ντουρμισάι 54')
-
15η αγωνιστική:Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (Ντουρμισάι 18', Νάρσινγκ 32')
17η αγωνιστική:Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')
18η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
20ή αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
22η αγωνιστική:ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
24η αγωνιστική:Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
25η αγωνιστική: Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')

ΟΘΕΛΛΟΣ: 14 ΒΑΘΜΟΙ (3 ΝΙΚΕΣ, 5 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ, 6 ΗΤΤΕΣ, 16-21 ΓΚΟΛ)
1η αγωνιστική:Απόλλωνας-Οθέλλος 1-1 (Σανγκάλ 18'/Χριστοδούλου 35')
3η αγωνιστική:Εθνικός-Οθέλλος 1-1 (Μ.Ηλία 1'/Μαμαντού 63')
5η αγωνιστική:Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ναρντίνι 24', Γιάνσεν 80' / Ντάτκοβιτς 4', Ντιακιτέ 45'+5', Ντορεγκαράι 90' πεν.)
6η αγωνιστική:Καρμιώτισσα-Οθέλλος 0-0
8η αγωνιστική:ΑΕΛ-Οθέλλος 2-1 (Μακρής 10', Μεντόζα 86'/Ναρντίνι 70')
10η αγωνιστική:Δόξα-Οθέλλος 0-2 (Ποπέσκου 67', Μπραμπίγια 90')
11η αγωνιστική:Οθέλλος-ΑΕΖ 2-1 (Ποπέσκου 63', 89'/ Κάστρο 27' πεν.)
-
14η αγωνιστική:Οθέλλος-Απόλλωνας 0-3 (Βαλμπουενά 37', 50' πεν., Aμπντουραχίμι 76')
16η αγωνιστική:Οθέλλος-Εθνικός 2-1 (Καστάνας 45'+3', Σούτο 85'/Ντε Ιριόντο 21')
18η αγωνιστική:Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
19η αγωνιστική:Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
21η αγωνιστική:Οθέλλος – ΑΕΛ 0-3*
23η αγωνιστική::Οθέλλος – Δόξα 0-0
24η αγωνιστική: ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', Ντούρις 60' πεν., Σαγκαρέ 71')

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΤΟΣΑ εισιτήρια «κόπηκαν» στο ματς... «αγγαρεία» στο στάδιο «Αλφαμέγα»-ThemaSports
20/04 @ 20:35

ΤΟΣΑ εισιτήρια «κόπηκαν» στο ματς... «αγγαρεία» στο στάδιο «Αλφαμέγα»

Μόλις 792 εισιτήρια διατέθηκαν στον αποψινό αγώνα στο στάδιο «Αλφαμέγα» ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΑΕΛ.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ: Η πεντάρα της Καρμιώτισσας-ThemaSports
20/04 @ 21:45

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ: Η πεντάρα της Καρμιώτισσας

Τα στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΖ-Καρμιώτισσα για το Β' γκρουπ.

Οι δηλώσεις Πέτροβιτς και Χαραλάμπους μετά το ΑΕΖ-Καρμιώτισσα-ThemaSports
20/04 @ 21:12

Οι δηλώσεις Πέτροβιτς και Χαραλάμπους μετά το ΑΕΖ-Καρμιώτισσα

Όλα όσα δήλωσαν οι προπονητές ΑΕΖ και Καρμιώτισσας μετά τον αγώνα.

ΑΕΚ-Ομόνοια: Ο νικητής θα παίξει ρέστα για τίτλο-ThemaSports
20/04 @ 23:05

ΑΕΚ-Ομόνοια: Ο νικητής θα παίξει ρέστα για τίτλο

Η δραματική νίκη επί του Άρη την προηγούμενη αγωνιστική, διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες της ΑΕΚ για κατάκτηση του τίτλου, αφού το -1 από την κορυφή παρέμεινε και στις επόμενες δύο «στροφές» η ομάδα της Λάρνακας θέλει πάση θυσία το 2/2 ούτως ώστε να παίξει τα... ρέστα της στο ντέρμπι της μιας ζαριάς κόντρα στον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ την τελευταία αγωνιστική (11/05)!

Βγήκε η... «αγγαρεία» με τεσσάρα του Απόλλωνα και πεντάρα της Καρμιώτισσας - Αύριο τα ΣΠΟΥΔΑΙΑ!-ThemaSports
20/04 @ 22:20

Βγήκε η... «αγγαρεία» με τεσσάρα του Απόλλωνα και πεντάρα της Καρμιώτισσας - Αύριο τα ΣΠΟΥΔΑΙΑ!

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα (20/04) η 10η αγωνιστική των πλέι-άουτ του Β' γκρουπ του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας.

Δυνατή μάχη για τίτλο και Ευρώπη στο ΓΣΠ-ThemaSports
20/04 @ 22:11

Δυνατή μάχη για τίτλο και Ευρώπη στο ΓΣΠ

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται τον Άρη (Κυριακή, 19:30), για την 8η αγωνιστική των πλέι-οφ.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ