Η Καρμιώτισσα νίκησε 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77') την Δόξα για την 25η αγωνιστική. Στους 17 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα των Πάνω Πολεμιδιών, στους 12 η ομάδα της Κατωκοπιάς.

Με δέκα ποδοσφαιριστές από το 5' λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Αλέξανδρου Αντωνίου ολοκλήρωσε το ματς η Δόξα. Νίκη μετά από πέντε σερί ήττες η Καρμιώτισσα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα έμεινε από το 5' με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Αλέξανρου Αντωνίου, όμως η Καρμιώτισσα δεν κατάφερε να αξιοποιήσει το πλεονέκτημα. Αντίθετα, όταν στο 30' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, ο Θεοδώρου ανέλαβε την εκτέλεση και ο Κυριάκου απέκρουσε.

Στο β΄μέρος η ομάδα των Πάνω Πολεμιδιών πήρε προβάδισμα στο σκορ όταν ο Ντούμπια εκτέλεσε φάουλ και ο Ρόσι με κεφαλιά έκανε το 1-0 στο 50'. Στο 66'ο Τσουκαλάς έκανε την κάθετη ασίστ ο Θεοδώρου πλάσαρε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά έκανε το 2-0 με δεξί πλασέ.

Στο 77' ο Φοφανά έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Ασάντε με δεξί σουτ μείωσε σε 2-1. Στο 88' ο Ψύχας έκανε το σουτ, ασταθής απόκρουση του Κυριάκου και ο Κατσαντώνης στην επαναφορά έκανε το 3-1 με δεξί πλασέ.

LIVE:

Έναρξη αγώνα

3' Ο Αλσέους έκλεψε την μπάλα και πάσαρε στον Τρούγιτς που έκανε το πλασέ, η μπάλα στον Άντος.

Ο Κατσαντώνης έκανε την κάθετη μπαλιά προς τον Θεοδώρου και ο τερματοφύλακας της Δόξας Αντωνίου βγήκε για να προλάβει την μπάλα όμως αγγίζει την μπάλα με το χέρι.

ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Αντωνίου!

Ο Παναγιώτης Κυριάκου ετοιμάζεται για να περάσει στο ματς αντικαθιστώντας τον Αλέξανδρο Αντωνίου.

7' Κυριάκου αντί Χάνι.

Ο Κατσαντώνης με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κυριάκου!

10' Σουτ από τον Αντωνιάδη, άουτ.

13' Σουτ από τον Τρούγιτς, άουτ.

Ο Κοβάσεβιτς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Ρόσι πλάσαρε άουτ!

30' Πέναλτι υπέρ της Καρμιώτισσας!

Ο Ασάντε ανέτρεψε τον Τσουκαλά.

31' Ο Θεοδώρου εκτέλεσε το πέναλτι, ο Κυριάκου έπεσε κι εξουδετέρωσε!

36' Κίτρινη στον Αλσέους.

42' Ο Βελκόφσκι με ένα δυνατό σουτ... τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Άντος!

45' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Σουτ από τον Γκραντινάρου, άουτ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' μέρους

Ψύχας αντί Μαλόνε.

Φάουλ για την Καρμιώτισσα...

50' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ντούμπια εκτέλεσε φάουλ και ο Ρόσι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Πέμπτο γκολ για τον Ρόσι που ανέβηκε στη δεύτερη θέση των σκόρερ της Καρμιώτισσας.

Με τη φανέλα του άτυχου Κύπρου Χριστοφόρου πανηγύρισε ο Ντούμπια.

60' Κίτρινη κάρτα στον Τρούγιτς.

Ναμπί αντί Κυριάκου

66' ΓΚΟΛ 2-0. Ο Τσουκαλάς έκανε την κάθετη ασίστ ο Θεοδώρου πλάσαρε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά έκανε το 2-0 με δεξί πλασέ.

Σουτ από τον Ψύχα, εξουδετέρωσε σε κόρνερ ο Κυριάκου.

71' Τάντι, Τραϊτσέφσκι, Μέσκα αντί Αλσεούς, Βελκόφσκι, Πούριτς

74' Κίτρινη στον Πάβλοβετς.

75' Νεοφύτου αντί Τσουκαλά.

77' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Φοφανά έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Ασάντε με δεξί σουτ μείωσε σε 2-1.

79' Κόρνερ για την Δόξα πέρασε ανεκμετάλλευτο.

82' Ματθαίου αντί Κοβάσεβιτς.

88' ΓΚΟΛ 3-1. Ο Ψύχας έκανε το σουτ, ασταθής απόκρουση του Κυριάκου και ο Κατσαντώνης στην επαναφορά έκανε το 3-1 με δεξί πλασέ.

Όγδοο γκολ για τον πρώτο σκόρερ της Καρμιώτισσας.

Κίτρινη στον Ψύχα.

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.